USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

У Верховній Раді заблокували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

До законопроєкту внесли 882 правки від нардепів
медичний канабіс
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада України заблокувала законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Це сталося через велику кількість правок від народних депутатів. Про це повідомила членкиня Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Ольга Стефанишина.

За її словами, загалом до законопроєкту було внесено 882 поправки нардепів, які аналізували протягом трьох місяців.

"Найбільш притомні ми врахували, і я дякую колегам за конструктив. Години перемовин з аграріями, Нацполіцією, громадськістю та народними депутатами. Ми зробили так, щоб він запрацював одразу як Кабмін ухвалить всю підзаконку, і пацієнти вже наступного року могли отримати ліки і втамувати свій біль", – зазначила вона.

Також Стефанишина додала, що 226 із цих поправок внесли депутати від партії "Батьківщина", аби "виснажити залу і позбавити закон голосів".

"Це понад 400 хвилин часу роботи Ради, а по факту два дні абсолютно безглуздого спектаклю: коли правки ставлять на голосування просто щоб тягнути час і не дати закону пройти залу", – уточнила членкиня Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування.

Що таке медичний канабіс, чому його вкрай важливо легалізувати?

Раніше ми вже писали, що на ухвалення закону про використання медичного канабісу лікарі та пацієнти чекають роками.

"Форма медичного канабісу дозволяє знімати тривогу, нудоту, біль, підвищувати апетит, покращувати сон, боротися з ПТСР, в тому числі і у військових. Не викликає ніякого звикання, легко переноситься, побічних явищ практично немає. З канабісом, який люди вживають як наркотичні препарати, лікарська форма канабісу, а це як правило, масла та спреї в ротову порожнину, нічого спільного не має, це не про покурити. Медична форма включає в себе таку концентрацію канабіоїдів, які дозволяють зняти всі вище перераховані симптоми, при цьому не викликають тих ефектів, які викликає марихуана для куріння з наркотичної точки зору", – каже хірург-онколог Андрій Безносенко.

Він наголошує, що медичний канабіс є біологічним препаратом, не синтетичним, і шкоди організму не наносить. До того ж він економічно вигідний пацієнтам.

"Наскільки мені відомо, наші пацієнти, які потребують, його купляють за кордоном, один стік для куріння масла, при тому що він не дає специфічного запаху, виглядає як електронна сигарета, але з маслом канабісу замість ароматизатора його вистачає для щоденного вживання на три-чотири місяці. Коштує один такий стік 20–25 доларів. Тобто можна уявити, наскільки це дешевий і ефективний лікарський засіб і, повторюю, він не викликає звикання, тому не треба збільшувати дозу пацієнтам. Це абсолютно економічно обґрунтований лікарський засіб", – додав Безносенко. 

На думку хірурга-онколога, недоступність медичного канабісу – це і є найбільш негативний наслідок, з яким треба боротися.

Новини за темою: У деяких районах Криму після деокупації можуть вирощувати медичний канабіс, – Ташева

Раніше ми повідомляли, що Верховна Рада підтримала законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Тоді "за" проголосували 268 депутатів.

Також президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності легалізації медичного канабісу в Україні. 

Читайте також:
Працівники зможуть офіційно скаржитися на цькування на роботі: Зареєстровано законопроєкт Працівники зможуть офіційно скаржитися на цькування на роботі: Зареєстровано законопроєкт
У Раді з'явився підкомітет з питань деколонізації У Раді з'явився підкомітет з питань деколонізації
Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків
У Німеччині схвалили закон про часткову легалізацію канабісу У Німеччині схвалили закон про часткову легалізацію канабісу