USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Рада підтримала законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

"За" проголосували 268 депутатів
Медичний канабіс
Джерело: відкриті джерела
Верховна Рада проголосувала в у першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.

Законопроєкт підтримали 268 депутатів.

У пояснювальній записці законопроєкту з посиланням на дослідження вчених йдеться, що канабіс доцільно застосовувати при:

  • неврологічних захворюваннях, таких як розсіяний склероз, епілепсія;
  • захворюваннях травного тракту та побічних ефектах, пов'язаних з лікуванням ВІЛ/СНІД;
  • наркотичній залежності та проблемах психічного характеру (за попередніми доказами, ефективне використання канабісу як замісної терапії для опіоїдів, стимуляторів та алкоголю, а також для подолання тривоги, ПТСР та порушення сну);
  • хронічному болю невропатичного походження;
  • паліативній допомозі (наприклад, для полегшення комплексу симптомів онкохворих).

Культивуванням канабісу зможуть займатися юридичні особи всіх форм власності за наявності ліцензії та у межах встановлених Кабміном квот.

Розробляти нові наркотичні засоби зможуть наукові установи (державної, комунальної чи приватної форми власності за наявності ліцензії) виключно для застосування з медичною метою, а також для наукової діяльності.

Законопроєкт передбачає, що продавати ліки, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, можна буде в аптеках усіх форм власності за наявності ліцензії. Купити такі засоби можна буде виключно за електронним рецептом лікаря.

 

Зеленський закликав нардепів легалізувати медичний канабіс

Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності легалізації медичного канабісу в Україні. Про це глава держави заявив, виступаючи у Верховній Раді, передає "Українська правда".

Зеленський зазначив, що Україна має створити найсильнішу в Європі галузь ментальної та фізичної реабілітації і це стосується як будівництва реабілітаційних центрів, так і підготовки відповідних кадрів.

"Зокрема ми маємо нарешті чесно легалізувати для усіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу. Відповідні наукові дослідження та контрольоване українське виробництво", – сказав він.

При цьому додав, що всі найкращі світові практики, рішення, якими б складними чи незвичними вони не були, мають бути застосовані в Україні, щоб всім українським громадянам не довелось терпіти біль, стрес та травми війни.

Читайте також:
У Раді збирають підписи щодо законопроєкту про заборону діяльності УПЦ МП в Україні У Раді збирають підписи щодо законопроєкту про заборону діяльності УПЦ МП в Україні
Перші танки Abrams уже доставили в Україну, – Зеленський Перші танки Abrams уже доставили в Україну, – Зеленський
Помер народний депутат Андрій Іванчук Помер народний депутат Андрій Іванчук
"Заявлять про себе на полі бою": Зеленський заінтригував останнім пакетом допомоги від США