USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

У Туреччині мітингарі атакували авіабазу США

Щоб розігнати протестувальників поліція і спецназ застосували перцевий балончик та водомети
Туреччина сутички_5
Протести біля авіабази
Джерело: відкриті джерела

Авіабазу Сполучених Штатів Америки Інджирлік, яка розташована в місті Адана Туреччини, атакували протестувальники. Мітингарі намагалися проникнути на територію авіабази, пише видання NTV.

Організатором протесту виявився фонд гуманітарної допомоги "Права і свободи людини". Компанія організувала демонстрацію протесту перед авіабазою, де дислокуються 39-е командування крила ВПС США і 10-е командування танкової бази ВПС Туреччини.

"Правоохоронцям довелося перекрити вулиці й проспекти навколо бази. Поліцейські дозволили мітингувальникам провести протест у спеціально відведеному місці. Втім, через деякий час колона наблизилась до авіабази, а частина групи спробувала проникнути на її територію", - йдеться у повідомленні.

Щоб розігнати протестувальників поліція і спецназ застосували перцевий балончик та водомети.

Що відомо про Інджирлік?

Інджирлік - американська авіабаза загальною площею 1335 га, розташована в районі Інджирлік міста Адана в Туреччині. Військова база знаходиться серед міських районів з населенням 1,7 мільйона осіб за 10 км від центру міста, та за 32 км від узбережжя Середземного моря.

Основними користувачами авіабази є ВПС США та ВПС Туреччини, базою також користуються Королівські повітряні сили Великої Британії, Королівські військово-повітряні сили Саудівської Аравії та військово-повітряні сили інших країн-союзників.

Новини за темою: Туреччина розпочала переговори з ХАМАСом щодо звільнення полонених

Авіабаза Інджирлік є основною базою для 10 крила (Ana Jet Üs або AJÜ) 2-го командування (Hava Kuvvet Komutanlığı) турецьких ВПС (Türk Hava Kuvvetleri). Інші крила цього командування знаходяться на авіабазах Мерзифон (LTAP), Малатья/Erhaç (LTAT) та Діярбакир (LTCC).

Відомо, що на базі зберігається тактична ядерна зброя США.

Читайте також:
США прискорять передачу ракет до ППО в Україну, – ЗМІ США прискорять передачу ракет до ППО в Україну, – ЗМІ
Збройовий гігант Northrop буде виробляти в Україні боєприпаси Збройовий гігант Northrop буде виробляти в Україні боєприпаси
Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби
Україна та США підписали безпекову угоду на 10 років Україна та США підписали безпекову угоду на 10 років