USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

У Польщі з 1 липня скасують автоматичне продовження віз та посвідок на проживання. Що робити українцям

Скасування пов'язане з СOVID-19
Польща
Джерело: відкриті джерела

Влада Польщі планує скасувати стан епідемічної загрози СOVID-19 з 1 липня. Це означає, що візи та посвідки на проживання іноземців автоматично продовжуватися не будуть, розповіли UWN експерти Міграційної платформи EWL.

Деталі

З березня 2020 року у Польщі впроваджена норма, яка продовжує дію національних віз та посвідок на проживання на період епідемічної загрози. Завдяки їй іноземці, у тому числі громадяни України, могли залишатися в країні навіть із простроченими документами.

Однак з 1 липня норма перестане діяти. Зміни до Спецзакону про допомогу громадянам України у січні 2023 року передбачають автоматичне продовження документів на проживання для всіх іноземців, які перебувають в Польщі до 24 серпня 2023 року.

Тож з 1 липня українські мігранти, які:

– не мають статусу PESEL UKR,

– та перебувають у Польщі від 14 березня 2020 року,

легально перебуватимуть на території Польщі лише до 24 серпня 2023 року.

Що робити українцям з простроченими документами

Для цього є три способи:

– написання заяви про надання посвідки про тимчасове перебування;

– отримання візи;

– виїхати за межі Шенгенської зони на 90 діб та повернутися у Польщу в рамках безвізового руху. 

"Нині у Польщі з’явилася можливість отримати польську візу без виїзду до України. Це можна зробити через довірену особу. Проте віза вважається не дійсною, поки громадянин України не перетне польсько-український кордон. Має бути печатка в’їзду до Польщі у паспорті", – пояснює керівничка відділу легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко.

Однак, за її словами, поки великої кількості українців, що хочуть отримати карту побиту, немає.

"На так звану карту побиту подають документи переважно ті громадяни України, які хочуть залишитися в країні на рік і більше. Інші чекають на можливе продовження терміну перебування до 4 березня 2024 року, яке стосуватиметься усіх громадян України, незалежно від терміну перебування та часу приїзду до Польщі. Ці зміни ухвалив Сейм, але ще має погодити Сенат і підписати президент", – додала Кузенко.

Нагадаємо, раніше ми писали, що країни Східної Європи скорочують фінансову підтримку українців.

Читайте також:
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко
Канада та Польща обговорили питання оборонної допомоги Україні Канада та Польща обговорили питання оборонної допомоги Україні
Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року
Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві