USD
НБУ
39.53
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.31
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 7 4 2 6 0 (+860)
USD
НБУ
39.53
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.31
Готівка
42.90

Незаконно привласнив нафтопродукти на майже 1 млрд гривень: Екснардепу Пашинському оголосили підозру. Оновлено

Сьогодні правоохоронці з обшуками прийшли до будинку колишнього народного депутата Сергія Пашинського
Сергій Пашинський
Сергій Пашинський, екснардеп
Джерело: Вікіпедія

Колишній народний депутат України, ексголова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський повідомив про проведення обшуків у нього вдома співробітниками Служби безпеки та Національного антикорупційного бюро України в понеділок уранці. Як згодом розповіли в Службі безпеки України, колишньому нардепу та його бізнес-партнеру оголосили підозру за незаконне привласнення нафтопродуктів і нанесення державі майже 1 млрд грн збитків.

"Сьогодні зранку СБУ та НАБУ завітало з обшуком до мого помешкання. Справа щодо передачі "палива Курченка", а насправді палива кремлівської "Роснафти" державі", – написав Пашинський у Фейсбуці.

Екснардеп уточнив, що йдеться про передачу у 2014 році майже 100 тис. тонн нафтопродуктів державним нафтовим оператором і його звернення у 2015 році до президента України з проханням покрити дефіцит пального ЗСУ паливом "Роснафти". За його словами, обшуки проводяться на підставі кримінального провадження, порушеного ще в травні 2014 року.

Деталі справи

Згідно з матеріалами в базі судових рішень, кримінальну справу ініціювала компанія Soprema Trading Ltd, яка звинуватила посадовців держпідприємства "Укртранснафтопродукт" у протиправному привласненні 70 тис. тонн пального та реалізації їх із листопада 2014 року до січня 2015 року ТОВ "Трейд Інвест Компані", яке має ознаки "фіктивності". Досудовим розслідуванням було також встановлено, що "Укртранснафтопродукт" за ухваленими у вересні – листопаді 2014 року постановами Приморського районного суду Одеси продало бензин А-92 і А-95 на ТОВ "Укройлпродукт" на 183 млн гривень.

У справі проходив також "Фортуна-банк" Сергія Тищенка, з яким пов'язували і зазначені компанії-покупців палива. Згідно з повідомленнями ЗМІ, нібито обшуки в понеділок відбуваються і в Тищенка, однак офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Пашинський також спростував інформацію про висунення йому підозри, про що написала низка анонімних Телеграм-каналів та деякі ЗМІ.

Пашинський таки отримав підозру

Як згодом повідомили в Службі безпеки України, колишньому народному депутату, його бізнес-партнеру та чотирьом їхнім спільникам оголосили підозру.

В СБУ не вказують прізвища фігурантів, проте, за даними ЗМІ, йдеться про Сергія Пашинського, бізнесмена Сергія Тищенка та інших осіб.

Їх підозрюють у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби армії.

"Завдяки спеціалістам Державної аудиторської служби України встановлено, що внаслідок цих оборудок, які були здійснені у 2014-2017 роках, державному бюджету було завдано збитків на майже 1 млрд гривень. Підозра була оголошена за статтями 191 та 255 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

Подробиці від СБУ

Як розповіли у відомстві, у 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка — олігарха часів Януковича, який утік з України до РФ. Як встановило слідство, за допомогою політичного лобі колишнього народного депутата ці нафтопродукти передали для реалізації профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата.

"За вказівкою фігурантів справи посадовці цього держпідприємства сприяли продажу майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнес-партнер ексдепутата", - розповіли в Службі безпеки.

За даними слідства, далі ці нафтопродукти реалізовувались на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.

"Для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міністерства оборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Але МОУ отримало всього 1,6% із т. зв. "нафтопродуктів Курченка". Все решта – це були нафтопродукти закуплені у тієї ж групи компаній, яка, у свою чергу, закуповувала їх у РФ та Білорусі. У цей же час фігуранти реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на Збройні сили", - йдеться у повідомленні.

На переконання слідства, колишній нардеп забезпечував політичне прикриття цих оборудок використовуючи свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів.

"У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів та грошових коштів, отриманих від їх реалізації. Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх реалізації кошти на той час вже були привласнені учасниками злочинної організації, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн грн", - зазначили в СБУ.

Наразі триває досудове розслідування. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі.

Реакція Пашинського

Екснардеп Сергій Пашинський відреагував на підозру.

"Сьогодні слідчі СБУ та НАБУ вручили мені підозру за так зване "розкрадання" палива "Роснефті", яким в інтересах росіян торгував зрадник Курченко. Усе так зване "розкрадання" полягало в конфіскації цього палива та передачі його на користь ЗСУ. Звинувачення відкидаю. Вбачаю в діях правоохоронців опосередковану роботу на країну-агресора, якій заради зриву боєздатності ЗСУ конче потрібно усунути мене від моїх посадових обов’язків як голови "Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України"", - написав він у себе в Facebook.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук давнього бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайла Кіпермана, голову правління банку "Альянс" Юлію Фролову та ексначальника департаменту, адміністратора розрахунків "Укренерго" Дмитра Кондрашова.

На початку року Служба безпеки викрила ще одну схему розкрадання державних коштів на оборонних замовленнях для Сил безпеки та оборони України.

Читайте також:
Нардепа від Нардепа від "Слуги народу" Андрія Клочка підозрюють у незаконному збагаченні на 11 млн гривень
"Не до душі", "не хоче бути в залі з ексчленами ОПЗЖ": Розслідувачі запитали депутатів Івахіва та Палицю, чому вони не відвідують ВР
У У "Київтеплоенерго" обшуки: У чому підозрюють керівництво компанії
У НАЗК заявили про можливе різке зростання Реєстру корупціонерів У НАЗК заявили про можливе різке зростання Реєстру корупціонерів