USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

У Німеччині розпочалась масштабна акція протесту фермерів

Фермери не згодні з аграрною політикою уряду. Зокрема, вони протестуватимуть проти запланованого скасування дизельного пального для сільського господарства
Протести фермерів у Німеччині
Протести фермерів у Німеччині
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні, 8 січня, у Німеччині стартувала масштабна акція протесту двох фермерських асоціацій, яка, ймовірно, загрожуватиме транспортним колапсом у багатьох місцях країни. Про це повідомляє Німецька асоціація фермерів.

Зазначається, що протест триває за сприяння Німецької асоціації фермерів та державних асоціацій фермерів. Він відбудеться по всій країні і триватиме протягом тижня – до 15 січня включно.

Протест буде перенесено до столиці 15 січня 2024 року з великою демонстрацією.

"Шановні фермери, запам’ятайте: наступного тижня ми проводимо мирні демонстрації та беремо участь лише в зареєстрованих і затверджених демонстраціях, мітингах та акціях", – йдеться у дописі асоціації в X.

В асоціації попередили, що акція може призвести до пробок і навіть блокування цілих міських кварталів, доріг і частково федеральних автобанів по всій країні, адже протести заплановані в усіх 16 федеральних землях. 

Фермери не згодні з аграрною політикою уряду. Зокрема, вони протестуватимуть проти запланованого скасування дизельного пального для сільського господарства.

Що цьому передувало

Напередодні уряд оголосив про часткові зміни своєї позиції. Він заявив, що скасування податкових пільг на дизельне пальне для фермерів робитиме поступово протягом декількох років, щоб "дати постраждалим компаніям більше часу на адаптацію".

Минулого місяця уряд Шольца, який втрачає підтримку виборців, розлютив фермерів, оголосивши про плани скорочення сільськогосподарських субсидій в рамках пакета заходів, спрямованих на заповнення 17-мільярдної діри в бюджеті на 2024 рік.

У відповідь фермери організували масштабну акцію протесту в Берліні, під час якої колона з понад 1500 тракторів заблокувала головну дорогу, що веде до Бранденбурзьких воріт. Уряд також заявив, що відмовиться від запланованого підвищення податків на сільськогосподарські транспортні засоби.

У середині грудня коаліція Німеччини погодила бюджет країни на 2024 рік після місяця напружених переговорів на тлі кризи, що пов'язана з виникненням діри у бюджеті на 60 мільярдів євро. В ньому, зокрема, передбачена пряма двостороння допомога Україні в розмірі восьми мільярдів євро.

Нагадаємо, провідні німецькі бізнес-асоціації, профспілки та місцеві органи влади готові підтримати швидшу інтеграцію біженців на ринку праці.

Читайте також:
У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється
Затримано підозрюваного у вбивстві 9-річної українки Валерії в Німеччині Затримано підозрюваного у вбивстві 9-річної українки Валерії в Німеччині
Танки, боєприпаси для ППО та HIMARS: Німеччина оголосила про новий пакет допомоги для України Танки, боєприпаси для ППО та HIMARS: Німеччина оголосила про новий пакет допомоги для України
Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території