USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

У МАГАТЕ повідомили про "понад 20 вибухів на ЗАЕС" за тиждень

Решта енергоблоків ЗАЕС лишаються в режимі "холодний зупин"
ЗАЕС_1

ЗАЕС. Архівне фото

Джерело: Уніан

На території Запорізької атомної електростанції "за останній тиждень пролунало багато вибухів". Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

За словами Гроссі, через трохи більше ніж рік після того, як МАГАТЕ встановило "постійну присутність" на найбільшій в Європі атомній електростанції, щоб допомогти запобігти аварії під час війни в Україні, "загальна ситуація на об’єкті залишається вкрай нестабільною".

"Команда МАГАТЕ почула близько двох десятків вибухів" протягом трьох днів, а за останні кілька днів вдалося зафіксувати ще кілька, зазначив Гроссі. Решта енергоблоків ЗАЕС лишаються в режимі "холодний зупин".

"Повідомлення, які я отримую від наших фахівців, свідчать про те, що вибухи сталися на деякій відстані від Запорізької АЕС", – заявив гендиректор.

Новини за темою: МАГАТЕ знайшло протипіхотні міни на околицях ЗАЕС

І додав, що, "як і раніше, глибоко стурбований можливими небезпеками, з якими стикається станція під час підвищеної військової напруженості в регіоні".

Ситуація на ЗАЕС

Ризик теракту на Запорізькій атомній станції залишається, доки там перебувають російські військові. Про це сказав в ефірі телемарафону представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов.

"На жаль, ці важливі об’єкти – "Кримський титан" та Запорізька станція – перебувають під окупацією. Провели роботи з мінування об’єктів на території ЗАЕС та заводу "Титан". Ситуація поки що не змінилася і розмінування там не відбувалося, триває політика шантажу", – пояснив Юсов.

Новини за темою: Експертів МАГАТЕ допустили на кілька об'єктів ЗАЕС, крім даху. Вибухівки не виявлено, – Гроссі

Нагадаємо, Запорізька АЕС перебуває під контролем російських окупантів з березня 2022 року. З того часу через російські навмисні обстріли АЕС залишилася фактично відрізаною від енергомережі, тому майже всі реактори були переведені у режим холодного зупину. Однак при цьому в режимі "гарячого зупину" перебував п'ятий енергоблок, який підтримував життєдіяльність станції.

Читайте також:
Операція Операція "Бариня": ГУР завербувало російського офіцера, який привів у полон солдатів РФ
Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів
Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову? Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову?
Через гуманітарний коридор з РФ з початку серпня повернулося майже 10 тисяч українців Через гуманітарний коридор з РФ з початку серпня повернулося майже 10 тисяч українців