USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

У Китаї закликають іноземні посольства прибрати плакати на підтримку України

У Пекіні розмістили вивіски із зображенням прапора України та повідомленнями #StandWithUkraine
прапор України в Китаї
Вивіска на посольстві Канади в Пекіні, на якій зображено прапор України та напис китайською мовою "Ми з Україною", 15 травня 2023 р.
Джерело: Kyodonews

У Пекіні МЗС Китаю звернулось до іноземних посольств та міжнародних організацій з проханням не використовувати зовнішні стіни своїх будівель для "політичної пропаганди" та прибрати плакати на підтримку України. Про це інформує агентство Kyodo.

За даними видання, чимало посольств у Пекіні розмістили вивіски із зображенням українського стяга та повідомленнями китайською й англійською мовами #StandWithUkraine. Так дипломати продемонстрували свою солідарність зі східноєвропейською країною, яка бореться з російським вторгненням з лютого минулого року.

"У МЗС Китаю закликали посольства та міжнародні організації не використовувати зовнішні стіни своїх будівель для пропаганди та уникати викликання конфліктів між державами", – повідомляє ЗМІ.

Водночас така заява КНР викликала негативну реакцію з боку дипломатів Європи та інших регіонів. Однак ніхто не знімав вивіски.

Новини за темою: Євросоюз уперше може запровадити санкції проти китайських компаній, що допомагають РФ, – FT

Які посольства підтримують Україну в Китаї

У Пекіні підтримують Україну посольства Канади, Німеччини та Польщі.

Деякі посольства також вивішують райдужний прапор – символ гордості та різноманітності сексуальних меншин.

Разом з тим європейський дипломат розкритикував позицію Китаю, заявивши, що немає жодного розумного виправдання для перешкоджання вираженню державою своїх намірів і що вони не виконуватимуть повідомлення.

Читайте також:
Спецпредставник Китаю зустрівся із заступником Лаврова у Москві: Говорили про війну в Україні Спецпредставник Китаю зустрівся із заступником Лаврова у Москві: Говорили про війну в Україні
Росія готується до вторгнення Китаю та тренується застосовувати ядерну зброю, – FT Росія готується до вторгнення Китаю та тренується застосовувати ядерну зброю, – FT
Росія закуповує деталі для танків із Японії та Тайваню через Китай Росія закуповує деталі для танків із Японії та Тайваню через Китай
Україна планує незабаром у Швейцарії провести Саміт миру й залучити більше країн для міжнародної підтримки, – Желіховський Україна планує незабаром у Швейцарії провести Саміт миру й залучити більше країн для міжнародної підтримки, – Желіховський