USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Російські прапори у Берліні на 9 травня: Суд поставив крапку у цьому питанні

08.05.2023 21:58 34
Вищий адміністративний суд став на бік поліції
український прапор
Джерело: відкриті джерела

Суперечці навколо заборони російських прапорів і значків на пам'ятних заходах 9 травня у Берліні поставлено край: Вищий адміністративний суд скасував рішення суду нижчої інстанції та погодився з берлінською поліцією щодо їх заборони. Про це повідомляє видання RBB24.

Демонстрація та носіння прапора СРСР, а також георгіївських стрічок і георгіївських прапорів, згідно з постановою суду, також заборонені. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

Таким чином Вищий адміністративний суд скасував рішення Адміністративного суду, який у п'ятницю, 5 травня, задовольнив невідкладну заяву проти заборони російських прапорів. 

Що передувало

У п’ятницю, 5 травня стало відомо, що поліція Берліна заборонила демонструвати російські та українські прапори біля радянських меморіалів у Трептові, Шенхольцер-Хайді, Тіргартені на 8 та 9 травня. Крім того, також заборонили "гасла, які у зв’язку з ситуацією, що склалася, можуть бути сприйняті за схвалення, прославлення або героїзацію війни в Україні".

Подібна заборона діяла в Німеччині й торік.

Тож посол України в Німеччині Олексій Макєєв закликав Берлін скасувати заборону використання українських прапорів 8 і 9 травня. Він пояснив, що рішення місцевої влади необґрунтоване.

Посол України в Німеччині Олексій Макєєв
Джерело: відкриті джерела

"Заборона українських прапорів дуже недалекоглядна і необґрунтована. Німці не мають проблем з українськими прапорами, які виступають за мир і свободу. Ось чому я закликаю поліцію Берліна переглянути рішення та приєднатися до апеляції Альянсу українських організацій", – написав дипломат.

Згодом Берлінський адміністративний суд зняв заборону на показ українських прапорів на радянських меморіалах 8-9 травня у районах Трептов, Тіргартен та Шенхольцер-Хайде, яку напередодні оголосила поліція Німеччини. Про це берлінському мовнику rbb повідомила українська організація "Віче", що оскаржила заборону.

Читайте також:
Україна надіслала Німеччині офіційний запит про надання крилатих ракет Taurus Україна надіслала Німеччині офіційний запит про надання крилатих ракет Taurus
Шольц упевнений, що РФ не виграє війну, а Україна після її завершення стане повноправним членом ЄС Шольц упевнений, що РФ не виграє війну, а Україна після її завершення стане повноправним членом ЄС
У Німеччині розслідують можливе отруєння двох росіянок на заході, організованому критиком Кремля У Німеччині розслідують можливе отруєння двох росіянок на заході, організованому критиком Кремля
Зеленський у Німеччині: Головні заяви президента Зеленський у Німеччині: Головні заяви президента