USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 9 6 0 (+910)
USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90

Російські прапори у Берліні на 9 травня: Суд поставив крапку у цьому питанні

08.05.2023 21:58 56
Вищий адміністративний суд став на бік поліції
український прапор
Джерело: відкриті джерела

Суперечці навколо заборони російських прапорів і значків на пам'ятних заходах 9 травня у Берліні поставлено край: Вищий адміністративний суд скасував рішення суду нижчої інстанції та погодився з берлінською поліцією щодо їх заборони. Про це повідомляє видання RBB24.

Демонстрація та носіння прапора СРСР, а також георгіївських стрічок і георгіївських прапорів, згідно з постановою суду, також заборонені. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

Таким чином Вищий адміністративний суд скасував рішення Адміністративного суду, який у п'ятницю, 5 травня, задовольнив невідкладну заяву проти заборони російських прапорів. 

Що передувало

У п’ятницю, 5 травня стало відомо, що поліція Берліна заборонила демонструвати російські та українські прапори біля радянських меморіалів у Трептові, Шенхольцер-Хайді, Тіргартені на 8 та 9 травня. Крім того, також заборонили "гасла, які у зв’язку з ситуацією, що склалася, можуть бути сприйняті за схвалення, прославлення або героїзацію війни в Україні".

Подібна заборона діяла в Німеччині й торік.

Тож посол України в Німеччині Олексій Макєєв закликав Берлін скасувати заборону використання українських прапорів 8 і 9 травня. Він пояснив, що рішення місцевої влади необґрунтоване.

Посол України в Німеччині Олексій Макєєв
Джерело: відкриті джерела

"Заборона українських прапорів дуже недалекоглядна і необґрунтована. Німці не мають проблем з українськими прапорами, які виступають за мир і свободу. Ось чому я закликаю поліцію Берліна переглянути рішення та приєднатися до апеляції Альянсу українських організацій", – написав дипломат.

Згодом Берлінський адміністративний суд зняв заборону на показ українських прапорів на радянських меморіалах 8-9 травня у районах Трептов, Тіргартен та Шенхольцер-Хайде, яку напередодні оголосила поліція Німеччини. Про це берлінському мовнику rbb повідомила українська організація "Віче", що оскаржила заборону.

Читайте також:
У Німеччині знайшли понад 160 українських дітей, яких депортували до РФ У Німеччині знайшли понад 160 українських дітей, яких депортували до РФ
Україна домовляється з Німеччиною про додаткову систему IRIS-T, – Зеленський Україна домовляється з Німеччиною про додаткову систему IRIS-T, – Зеленський
Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot
Німеччина закликала своїх громадян не їхати до Ізраїлю та покинути Іран Німеччина закликала своїх громадян не їхати до Ізраїлю та покинути Іран