
Суперечці навколо заборони російських прапорів і значків на пам'ятних заходах 9 травня у Берліні поставлено край: Вищий адміністративний суд скасував рішення суду нижчої інстанції та погодився з берлінською поліцією щодо їх заборони. Про це повідомляє видання RBB24.
Демонстрація та носіння прапора СРСР, а також георгіївських стрічок і георгіївських прапорів, згідно з постановою суду, також заборонені. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає.
Таким чином Вищий адміністративний суд скасував рішення Адміністративного суду, який у п'ятницю, 5 травня, задовольнив невідкладну заяву проти заборони російських прапорів.
Що передувало
У п’ятницю, 5 травня стало відомо, що поліція Берліна заборонила демонструвати російські та українські прапори біля радянських меморіалів у Трептові, Шенхольцер-Хайді, Тіргартені на 8 та 9 травня. Крім того, також заборонили "гасла, які у зв’язку з ситуацією, що склалася, можуть бути сприйняті за схвалення, прославлення або героїзацію війни в Україні".
Подібна заборона діяла в Німеччині й торік.
Тож посол України в Німеччині Олексій Макєєв закликав Берлін скасувати заборону використання українських прапорів 8 і 9 травня. Він пояснив, що рішення місцевої влади необґрунтоване.
"Заборона українських прапорів дуже недалекоглядна і необґрунтована. Німці не мають проблем з українськими прапорами, які виступають за мир і свободу. Ось чому я закликаю поліцію Берліна переглянути рішення та приєднатися до апеляції Альянсу українських організацій", – написав дипломат.
Verbot derFahnen ist sehr kurzsichtig und unbegründet. Deutsche haben kein Problem mit Fahne, die für Frieden & Freiheit steht. Deswegen rufe ich die @polizeiberlin auf, die Entscheidung zu revidieren und schließe mich dem Appell der #AllianzUkrainischerOrganisation an ⬇️ pic.twitter.com/gdVUEv6Ki0
— Oleksii MAKEIEV (@Makeiev) May 5, 2023
Згодом Берлінський адміністративний суд зняв заборону на показ українських прапорів на радянських меморіалах 8-9 травня у районах Трептов, Тіргартен та Шенхольцер-Хайде, яку напередодні оголосила поліція Німеччини. Про це берлінському мовнику rbb повідомила українська організація "Віче", що оскаржила заборону.