USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?

Лише 17% закритих компаній потрапили у процедуру банкрутства
бізнес
Джерело: відкриті джерела

З березня 2022-го по листопад 2023 року 6482 компанії почали процес закриття. Цьогоріч в середньому на місяць припиняє роботу 479 бізнесів, що майже утричі менше, аніж за відповідний період 2021-го. Тоді на місяць закривалось 1290 компаній. Про це повідомляє Опендатабот.

Лише 17% з них потрапили у процедуру банкрутства, решта самостійно вирішили припинити свою діяльність.

"Для порівняння, у 2021 році частка компаній, які опинились у банкрутстві, складала 5,1%", – йдеться у дописі.

Кількість компаній, які почали процес припинення
Джерело: Опендатабот

В яких регіонах підприємці найчастіше закривають бізнеси?

За даними Опендатабот, найбільше бізнесів закривається у Києві: 893 справи. На другому місці антитопу – Львівщина, де закрилось 526 компаній, а на третьому – Дніпропетровщина. Там закрили 479 бізнеси.

Компанії, які розпочали процес закриття
Джерело: Опендатабот

Які справи закривають найчастіше?

Найчастіше закриваються громадські організації. Йдеться про 1068 компаній. На другому місці – підприємства оптової торгівлі – 826 компаній, а замикають антитоп компанії у сфері сільського господарства – 492 справи, додають у публікації.

Галузі, у яких закриваються компанії
Джерело: Опендатабот

"Найгучніше банкрутство року – це процес закриття української авіакомпанії МАУ, пов’язаної з Ігорем Коломойським. Проте це не найбільший бізнес, який припинив роботу від початку повномасштабної війни", – кажуть в Опендатабот.

Новини за темою: Укрексімбанк просить суд визнати МАУ банкрутом: Борги авіакомпанії Коломойського становлять понад 20 мільярдів гривень

Зазначається, що до топ-3 компаній у процесі закриття за оборотом потрапили Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, "Азовсталь" та одна з компаній мережі WOG.

Раніше ми повідомляли, що в Україні перезапустили програму для малозабезпечених. Непрацюючі громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати кредит на початок чи розвиток власної справи.

Читайте також:
Представництво НАТО в Україні відновить повноцінну роботу, - Гайдервін Представництво НАТО в Україні відновить повноцінну роботу, - Гайдервін
Угоди поки не буде: Польща й Україна не домовилися про імпорт аграрної продукції Угоди поки не буде: Польща й Україна не домовилися про імпорт аграрної продукції
Українські військові збили модернізований російський А-50У Українські військові збили модернізований російський А-50У
Протести на польсько-українському кордоні: Які кроки роблять уряди двох країн задля вирішення конфлікту Протести на польсько-українському кордоні: Які кроки роблять уряди двох країн задля вирішення конфлікту