USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Цього року росіяни намагатимуться вийти на адмінкордони Донецької і Луганської областей, – ГУР

Українська розвідка розповіла, чого очікувати на фронті 2024 року
окупант росіянин
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Цього року російські окупанти продовжуватимуть спроби досягти якихось успіхів на фронті. Їхня мета незмінна – вихід на кордони Донецької та Луганської областей. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

"Мабуть, будемо відштовхуватися від того, які стратегічні цілі ставить для себе Російська Федерація. Те, що вони намагалися зробити і досягти від початку так званої "спеціальної військової операції", не досягнуто. Відповідно, одна зі стратегічних цілей, що залишається у Москви, – це вихід на адміністративні кордони Луганської і Донецької областей. Друге, що вони зараз будуть робити (і це вже ми бачимо по тих документах, які є в нашому розпорядженні), – це втримання захоплених територій, які наразі перебувають під тимчасовою окупацією: Херсонська, Запорізька області і частина Харківської області", – сказав він.

Крім цього, з його слів, ще однією з пріоритетних цілей окупанти для себе визначили знищення нашої системи ППО, нашої авіації, наших об'єктів оборонно-промислового комплексу, щоб недопустити нарощування нашого виробництва і посилення спроможностей Збройних сил.

"Всі умови для проведення мобілізаційних заходів у них створені, зокрема і на законодавчому рівні. Облік військовозобов'язаних є. Плани щодо формування і відновлення, наприклад, Ленінградського та Московського військових округів теж є. І це все буде впливати на мобілізаційні потреби їхніх збройних сил. Всі умови для проведення мобілізації в будь-який час у Росії створені", – додав він.

Новини за темою: За місяць Росія виготовляє понад 200 стратегічних та оперативно-тактичних ракет

Україна не залишиться без допомоги

За словами Вадима Скібіцького, Захід продовжить допомагати Україні протистояти росіянам як наданням військової техніки, так і навчанням.

"Так, однозначно. У мене немає сумнівів. Допомога буде різноплановою – це озброєння, військова техніка, навчання, інші сили та засоби для посилення наших спроможностей, щоб ми могли захистити нашу державу і звільнити ті території, які зараз тимчасово перебувають в окупації Російською Федерацією", – відповів Скібіцький на питання, чи збережеться допомога.

За його словами, союзники України розуміють, що без їхньої допомоги вести війну з РФ складно. А в деяких сферах взагалі неможливо.

"На сьогодні високоточне озброєння, яке ми маємо, – це все західного виробництва. Боєприпаси 155-го калібру – це теж здебільшого виробництва інших країн", – додав Скібіцький.

Нагадаємо, ресурс DeepState підбив підсумки бойових дій за 2023 рік. Аналітики вважають, що нас чекає у всіх сенсах важкий 2024 рік. Ворог виправив чимало помилок за цей рік. Ми ж поки відстаємо. Найближчі місяці багато чого вирішуватиме FPV дрон та методи боротьби з ним. Озвучена головнокомандувачем стратегія завдавати максимальних втрат ворогу є єдиною правильною. Як і збереження життів наших бійців.

Водночас генерал Олександр Тарнавський, який є командувачем Оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", також спрогнозував ситуацію на фронті 2024 року та припустив, що 2024-й може бути важчим для України.

Читайте також:
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан "холодного зупину": Експерт пояснив, як це вплинуло на ситуацію на станції
Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов
Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями