USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Суд дозволив ПриватБанку вилучити 245 підконтрольних Коломойському АЗС

ПриватБанк недоотримав від лізингоотримувачів понад 10 млрд гривень
Коломойський
Джерело: РБК-Україна

Центральний апеляційний господарський суд 1 листопада ухвалив рішення на користь ПриватБанку у справі щодо повернення контролю над 245 заправками, якими на умовах лізингу володіють компанії з групи "Приват" Ігоря Коломойського. Про це передає Forbes.

Зазначається, що протягом майже трьох років ПриватБанк не міг розпоряджатися 245 автозаправками, які були на балансі банку з часів до націоналізації. АЗС були у лізингу та суборенді.

"Весь цей час суди забороняли державному банку отримати контроль над своїм майном. Сторонні особи продовжували користуватися АЗС та отримувати прибутки", – сказав адвокат ПриватБанку.

Відомо, що ПриватБанк недоотримав від лізингоотримувачів понад 10 млрд гривень.

У 2019–2020 роках банк почав процес розірвання договорів лізингу і повернення АЗС під свій контроль.

"Позивачів у таких справах, як правило, понад 50, – сказав адвокат. – Вони постійно створюють причини, з яких судове засідання навіть не могло відбутися".

Мережа АЗС "Приват"

Мережа АЗС групи "Приват" складається з понад 1500 заправок, що працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережа країни. У низці областей вони займають понад 40% на ринку. Формально управління мережею АЗС "Привату" здійснюють понад 50 юридичних осіб, які змінюються з інтервалом у рік.

Передісторія

Через заборгованість банк у березні 2020 року хотів розірвати договори лізингу. Але суд заборонив повертати АЗС банку.

25 січня 2021 року Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку і скасував рішення суду, яке забороняло банку вчиняти будь-які дії з повернення АЗС.

У лютому 2021 року суд знову заборонив ПриватБанку забрати АЗС у компаній Коломойського.

Читайте також:
НАБУ оголосило в розшук бізнес-партнера Коломойського НАБУ оголосило в розшук бізнес-партнера Коломойського
Іноземні інвестори готові приватизувати два українські держбанки Іноземні інвестори готові приватизувати два українські держбанки
Коломойський залишився під вартою, але суд зменшив заставу з 3,9 до 2,65 млрд гривень Коломойський залишився під вартою, але суд зменшив заставу з 3,9 до 2,65 млрд гривень
ТРЦ Ocean Plaza внесено до переліку обʼєктів великої приватизації ТРЦ Ocean Plaza внесено до переліку обʼєктів великої приватизації