
Водночас на Twitter-сторінці лідера Чехії Петра Павела з'явилося повідомлення, що його країна підтримує створення трибуналу для РФ.
"Президент Зеленський сьогодні провів онлайн-саміт зі створення трибуналу щодо злочинів агресії проти України. Розслідування цих злочинів важливе, тому я однозначно підтримую створення трибуналу. Це ключовий крок на шляху не тільки до миру, але насамперед до справедливості", – написав він.
Раніше
Гватемала стала першою країною Латинської Америки, яка підтримає створення спецтрибуналу для Росії.
Пізніше до групи приєдналася ще одна країна Латинської Америки – Коста-Ріка, написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в Twitter.
"Під час нашої сьогоднішньої розмови міністр закордонних справ Арнольдо Тіноко повідомив мені, що Коста-Ріка вирішила приєднатися до основної групи спеціального трибуналу у справі про злочин агресії проти України", – повідомляє глава зовнішньополітичного відомства.
Раніше він поясняв, що участь у цій групі означає, що країна згодна з необхідністю створення окремого спеціального трибуналу, який судитиме керівництво Росії за факт агресії проти України.
"У міжнародному праві є трійка, яка користується повним імунітетом від будь-якого переслідування. Це президент, прем'єр-міністр і міністр закордонних справ. Наша мета – розв'язати це питання імунітетів, але це філігранна, нейрохірургічна операція", – сказав міністр.
Що означає спецтрибунал для РФ?
В ефірі телеканала UWN політичний аналітик Ярослав Макітра пояснив, що означає спецтрибунал для РФ.
За його словами, суть такого трибуналу полягає в тому, що низка країн об'єднують зусилля для покарання тих чи інших військово-політичних злочинців та осіб, які керували такими процесами і здійснювали їх.
"Знімається так званий імунітет з президентів, з прем'єрів. І чому важлива якомога більша кількість держав? Щоб був створений спеціальний орган. Тому що тоді всі особи, які підозрюються, вони потрапляють під юрисдикцію і права тих держав, які укладають таку угоду", – пояснив він.
При цьому зазначив, що рішення в рамках такої коаліції ухвалюються спільно всіма країнами.
Він позитивно оцінив інформацію Дмитра Кулеби про зустріч на тему трибуналу, що відбулася незважаючи на те, що в майбутньому належить провести ще кілька раундів переговорів.
Ми розповідали, який спецтрибунал очікує Росію за злочини в Україні і досвід таких покарань в історії.