USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Перша країна Латинської Америки підтримала створення спецтрибуналу щодо РФ

Гватемала підтримує створення спецтрибуналу
Кулеба з міністром закордонних справ Гватемали
Джерело: Facebook Дмитра Кулеби

Гватемала стала першою країною Латинської Америки, яка підтримає створення Спецтрибуналу. Про це поінформував глава МЗС Дмитро Кулеба.

"У Нью-Йорку я був радий зустрітися з міністром закордонних справ Гватемали Маріо Адольфо Букаро Флоресом. Гватемала – наш вірний друг. Ми обговорили спільні зусилля щодо притягнення Росії до відповідальності, в тому числі за злочин агресії. Гватемала стане першою країною Латинської Америки, яка увійде до Основної групи зі створення спеціального трибуналу за злочини агресії проти України", - йдеться в повідомленні.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що дуже б хотів провести саміт між Україною і країнами Латинської Америки і готовий фізично на нього поїхати, щоб донести "Формулу миру" для України.

"Латинська Америка дуже важлива, я дуже хотів би зробити конференцію, хотів би зробити зустріч, саміт країн Латинської Америки та України", – сказав глава держави під час пресконференції.

Зеленський вважає, що Україна довгі роки погано працювала із країнами Африки та Латинською Америкою, але наразі їй потрібна тотальна підтримка світу. Втім, нині президент вважає, що зміг би донести важливість співпраці медіа та суспільству країн африканського континенту.

"Мені здається, це велика помилка. Тому була прийнята спеціальна програма в Україні розширення посольської присутності в регіоні. А також подивіться наші Grain from Ukraine та інші ініціативи, щодо food security. Я вважаю, що ми прогавили час – довгі роки з початку нашої незалежності і тому зараз ми воюємо за незалежність. Це не випадково. Тобто міцного кулаку партнерів в України не було до цієї війни. Я щасливий, що зараз він є", – додав президент.

Читайте також:
В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників
Міжнародні правники ухвалили резолюцію із закликом про створення спецтрибуналу проти Росії Міжнародні правники ухвалили резолюцію із закликом про створення спецтрибуналу проти Росії
Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін
Україна і Японія мають намір провести спільну конференцію з відновлення України Україна і Японія мають намір провести спільну конференцію з відновлення України