Сполучені Штати Америки разом з деякими європейськими й арабськими союзниками закликають Ізраїль та ліванське угруповання "Хезболла" укласти тритижневе перемир'я, щоб не допустити виникнення регіональної війни. Про це пише The New York Times.
Зокрема в спільній заяві президентів США і Франції йдеться, що нині настав час для врегулювання на кордоні Ізраїлю та Лівану.
"Це забезпечить безпеку та захист, щоб цивільні люди могли повернутися до своїх будинків. Обстріли з 7 жовтня, і особливо за останні два тижні, загрожують значно масштабнішим конфліктом та заподіянням шкоди цивільним особам", – наголошують високопосадовці.
І вже, кажуть політики, є ознаки того, що Ізраїль та Ліван підтримують переговори, які можуть призвести до припинення вогню.
Наразі пропозицію підтримали Австралія, Канада, Європейський Союз, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Саудівська Аравія, ОАЕ та Катар.
У заяві з-поміж іншого закликали до "негайного 21-денного припинення вогню на лівано-ізраїльському кордоні", щоб забезпечити простір для подальших переговорів.
Водночас і прем'єр-міністр Лівану Наджиб Мікаті сподівається на якнайшвидше досягнення угоди про припинення вогню.
Вибухи пейджерів у Лівані
Нагадаємо, 17 вересня сотні членів ліванського збройного угруповання "Хезболла", включаючи бойовиків і медиків, були серйозно поранені внаслідок вибуху пейджерів, які використовували для зв'язку в столиці Лівану Бейруті.
Комунікаційні пристрої "Хезболли", які вибухнули по всьому Лівану та в Сирії, були останньою моделлю, завезеною терористичною групою навесні.
Згодом стало відомо, що невелику кількість вибухівки в 5000 тайванських пейджерів, замовлених ліванським угрупованням "Хезболла", за кілька місяців до вибухів заклала ізраїльска розвідка Моссад.
3000 пейджерів вибухнули, коли на них надіслали спеціальне закодоване повідомлення, яке активувало вибухівку. В пейджерах заховали близько трьох грамів вибухівки, яка місяцями "залишилася непоміченою" "Хезболлою".
Пізніше ЗМІ повідомляли, що Ізраїль заклав вибухівку в пейджери, які спрацювали в Лівані, ще на етапі їхнього виробництва. А саму операцію планували щонайменше 15 років.
Та вже потім президент Іцхак Герцог спростував причетність Ізраїлю до вибухів пейджерів та рацій угруповання "Хезболла" у Лівані.