USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

США пропонують країнам G7 конфіскувати 300 млрд доларів російських активів для України, – FT

Союзники хочуть встигнути узгодити план конфіскації до 24 лютого, другої річниці російського вторгнення в Україну
G7

Прапори країн-учасниць "Великої сімки" на саміті у Німеччині в червні 2022 року 

Джерело: The Associated Press

Сполучені Штати Америки пропонують країнам G7 конфіскувати на користь України 300 млрд доларів заморожених російських активів, повідомляє Financial Times.

Водночас зазначається, поки що рішень з цього питання не було, а цей план залишається на стадії обговорення в європейських столицях. Хоча прискорення роботи з конфіскації активів РФ для України свідчить про те, що важливість цього питання зростає.

Тему конфіскації активів обговорювали цього місяця як міністри фінансів "Великої сімки", так і їхні заступники. За словами людей, поінформованих про переговори, дискусії стосувалися того, як розробити таку політику й оцінити пов'язані з цим ризики.

США за підтримки Великої Британії, Японії та Канади запропонували продовжити підготовчу роботу, щоб були готові варіанти до 24 лютого. Три робочі групи, запропоновані Сполученими Штатами, вивчатимуть юридичні питання конфіскації, спосіб застосування конфіскованих активів, зменшення ризиків і варіанти того, як найкраще спрямувати їх в Україну.

Новини за темою: Україна хоче отримувати до 15 млрд доларів щорічного доходу від конфіскованих активів РФ

Німеччина, Франція, Італія та ЄС висловили деякі побоювання і необхідність ретельно оцінити законність конфіскації активів. Як додає FT, кілька європейських міністрів також закликали зберігати секретність.

Варто зазначити, що США поки що офіційно не підтримали арешт активів Росії, але серед G7 вони розповсюдили документ, у якому наголошували, що це було б законним і як "контрзахід, щоб спонукати Росію припинити свою агресію".

У ЄС також вважають, що конфіскація активів буде недостатньою, щоб закрити потреби України у відновленні, і що вона не повинна замінити фінансову підтримку Києва у 2024 році.

Раніше The New York Times писав, що Сполучені Штати Америки спільно із європейськими партнерами замислилися над тим, щоб використати заморожені російські активи для допомоги Україні.

Також були повідомлення, що країни "Групи семи" (G7) наближаються до передачі конфіскованих російських активів Україні.

Читайте також:
Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади
У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь