USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 0 3 8 0 0 (+1460)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40

США допоможуть захистити українські банки та фінансову систему від кібератак

Ці зусилля не лише зміцнюють кібербезпеку в Україні, але й дають змогу команді Міністерства фінансів США випереджати ризики для власного сектора фінансових послуг
кіберзброя

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Національний банк України продовжує співпрацю з Міністерством фінансів Сполучених Штатів Америки у сфері кібербезпеки в банківському та фінансовому секторах України. З цією метою підписано Меморандум про взаємодію та співробітництво, повідомляє НБУ.

Як зазначив голова Нацбанку Андрій Пишний, співпраця дасть змогу й надалі підтримувати ефективну систему захисту банків та фінансових установ від кіберзагроз, зокрема в умовах воєнного стану та забезпечувати сталість фінансових ринків.

"Зміцнення кібербезпеки та спільна протидія актуальним кіберзагрозам вкрай важливі для стабільної та безперервної роботи українського фінансового сектора. Особливо актуальним це питання є в умовах гібридної війни, яку вже третій рік РФ веде проти України на додачу до повномасштабної військової агресії", – сказав він.

Своєю чергою Тодд Конклін, заступник помічника держсекретаря США з питань кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури, заявив, що Міністерство фінансів Сполучених Штатів продовжує виступати за сильну українську економіку, яка потребує стійкості критичної інфраструктури фінансового сектора. "Наше постійне партнерство з НБУ посилює цю стійкість, забезпечуючи потік інформації про нові загрози кібербезпеці", – сказав він.

За його словами, ці зусилля не лише зміцнюють кібербезпеку в Україні, але й дають змогу команді Міністерства фінансів США випереджати ризики для власного сектора фінансових послуг.

"Загрози, з якими стикаються наші колеги в Києві, ймовірно, будуть спрямовані і на Сполучені Штати. Тісна співпраця та постійний обмін інформацією допомагають обом країнам залишатися напоготові", – додав він.

Меморандум

Меморандум набув чинності 4 квітня 2024 року. Він визначає методи обміну інформацією про загрози кібербезпеці та інциденти, учасників кіберзагроз, а також дає змогу сторонам проводити спільні навчання, експертні форуми тощо.

Метою цього документа є організація взаємодії між НБУ та Міністерством фінансів США для:

  • реалізації механізмів обміну інформацією у сфері кібербезпеки та актуальних кіберзагроз;
  • подальшого розвитку Центру кіберзахисту Національного банку (CSIRT-NBU);
  • розроблення та реалізації заходів підтримки Національного банку з питань кібербезпеки в банківському та фінансовому секторах України.

У 2021 році Національний банк розробив документ, що встановлює вимоги до функціонування системи кіберзахисту в банківській системі України. Йдеться про визначення суб’єктів системи кіберзахисту та основні засади їх взаємодії.

Читайте також:
США візьмуть участь у Саміті миру США візьмуть участь у Саміті миру
Снаряди до HIMARS, ракети TOW і не тільки – США оголосили пакет допомоги Україні на 275 млн доларів Снаряди до HIMARS, ракети TOW і не тільки – США оголосили пакет допомоги Україні на 275 млн доларів
Байден, ймовірно, пропустить Саміт миру у Швейцарії через збір коштів на передвиборчу кампанію, – ЗМІ Байден, ймовірно, пропустить Саміт миру у Швейцарії через збір коштів на передвиборчу кампанію, – ЗМІ
Перша група українських пілотів завершила навчання на F-16 в США Перша група українських пілотів завершила навчання на F-16 в США