USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Спецслужби РФ залучають дітей до фейкових мінувань в Україні, – СБУ

Одним з організаторів такої злочинної групи виявився неповнолітній житель Чернігівської області
СБУ
Джерело: СБУ

Спецслужби Росії залучають дітей для анонімних псевдомінування в Україні. Такі дії спрямовані на розхитування обстановки в країні навіть в умовах війни. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Так, Служба безпеки України заблокувала злочинні дії тінейджерської групи, причетної до серії анонімних повідомлень про псевдомінування в столиці та інших регіонах України.

Найчастіше підлітки "мінували" будівлі органів державної влади, а також об'єкти соціальної інфраструктури.

За даними Служби безпеки, у жовтні минулого року вони одночасно повідомили про фейкове мінування 14 місцевих судів.

"Злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України. Саме за вказівками агресора підлітки періодично розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про "мінування", – розповіли правоохоронці.

У підсумку співробітники СБУ викрили організатора групи. Ним виявився неповнолітній житель Чернігівської області. Правопорушник мав контакт із представником російської спецслужби, який зв'язувався з підлітком через месенджер і ставив йому завдання.

Під час обшуку в псевдомінера знайшли мобільний телефон і комп'ютер із доказами протиправної діяльності та комунікації з агресором.

Щодо зловмисника відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 259 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів критичної інфраструктури, будівель або споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров'я, освіти, або якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи було вчинене повторно).

Тепер підлітку загрожує до восьми років позбавлення волі.

Раніше

Контррозвідка Служби безпеки України нейтралізувала розгалужену агентурну мережу ФСБ у результаті масштабної спецоперації у Харківській та Донецькій областях.

Читайте також:
Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу
США та Британія ввели нові санкції проти Росії за кібершпигутство – це люди, пов'язані із ФСБ США та Британія ввели нові санкції проти Росії за кібершпигутство – це люди, пов'язані із ФСБ
Соратниці Аксьонова, яка вербує кримських школярів до російської Соратниці Аксьонова, яка вербує кримських школярів до російської "Юнармії", повідомили про підозру
Допоміг окупантам втекти від контрнаступу ЗСУ у Херсоні: Поплічника РФ затримали Допоміг окупантам втекти від контрнаступу ЗСУ у Херсоні: Поплічника РФ затримали