USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Скандали з працівниками ТЦК у Львові. Комендант Львівської області пояснив, що робити, якщо військовослужбовці ТЦК застосовують силу

Керівник апарату Львівської ОДА заявив, що люди у військовій формі не мають права затримувати цивільних
ТЦК
Джерело: відкриті джерела

На фоні численних скандалів за участі працівників ТЦК у Львівській області, які набули розголосу в мережі, комендант Львівщини Тарас Грень розповів про права та обов'язки працівників військкоматів та цивільних чоловіків, які є військовозобов'язаними. При цьому він прокоментував свій наказ про перевірку документів в усіх чоловіків віком від 18 до 60 років на території Львівської області. Про це повідомляє DailyLviv.

За його словами, військовозобов'язані особи у віці від 18 до 60 років завжди повинні мати при собі військово-облікові документи та документи, які встановлюють особу. Це стосується і Львівської області. Окрім цього, уповноважені військовослужбовці ТЦК і СП мають право перевіряти наявність таких документів і робити звірку даних. Однак у випадку, якщо все ж таки виникає конфліктна ситуація, то обом сторонам радять викликати правоохоронців. За його словами, військовослужбовці ТЦК і СП не мають права вдаватися до силоміцних затримань.

"Якщо ж військовослужбовці ТЦК і СП не одержали від особи, документи якої перевіряли, військово-облікових документів, то вони мають виписати цій особі повістку, а не силоміць забирати її з собою", – сказав Грень.

Чиновник зауважив, що уповноважені особи ТЦК не мають функцій щодо затримання особи або притягнення до адміністративної відповідальності. Вони можуть лише скласти протокол про адміністративне правопорушення, але не у цих випадках.

"Тому наголошую, що при виникненні таких ситуацій належною, коректною і правильною поведінкою військовослужбовців ТЦК і СП буде відповідний виклик правоохоронних органів. Які повинні формувати ті чи інші документи, протоколи, належним чином реагувати, як передбачено законом. Наказ коменданта, який набув такого суспільного розголосу, не стосується дій щодо притягнення до відповідальності. Він стосується обов'язку громадян в час воєнного стану носити такі документи при собі і пред'являти на вимогу для проведення відповідної звірки", – наголосив Грень.

Однак про те, як має у таких випадках діяти поліція, повинні розповісти у поліції Львівської області.

Новини за темою: У військкома районного ТЦК Одеси виявили факти незаконного збагачення майже на 47 млн гривень

Що цьому передувало

У Львові та області працівників ТЦК та СП зобов'язали перевіряти документи у всіх чоловіків віком від 18 до 60 років, тобто військовозобов'язаних. Такий наказ оприлюднив керівник апарату Львівської ОВД. Перед цим у Львові виник скандал 10 листопада, коли працівники ТЦК заштовхали чоловіка в авто, через що у "військкоматі" призначили перевірку.

Раніше у Тернополі ТЦК розпочав службову перевірку через відео, на якому військові силою "упаковують" чоловіка в мікроавтобус. А перед цим у мережі спалахнув скандал через дії представників військкомату у Хмельницькому. Співробітники ТЦК намагалися силоміць забрати чоловіка з лікарні, де він нібито проходив військово-лікарську комісію.

Нагадаємо, у соцмережі з’явилося відео, на якому зафіксовано, як працівники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки застосовують фізичну силу до двох лежачих громадян. Прокуратура розпочала кримінальну справу.

Також в Одесі на вулиці посеред дня військкоми побили чоловіка, бо той відмовився брати повістку. Все це сталося на очах його дружини та маленької дитини. Відповідне відео з’явилося в мережі.

Читайте також:
"Питань багато": У Києві починають перевіряти ВЛК
Поліцейські, міністри і судді. У Раді розповіли, хто зможе отримати бронювання під час мобілізації Поліцейські, міністри і судді. У Раді розповіли, хто зможе отримати бронювання під час мобілізації
Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський
Росія може протриматись на війні ще рік у технологічному плані, – ексрадник командувача армії США в Європі Росія може протриматись на війні ще рік у технологічному плані, – ексрадник командувача армії США в Європі