USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

САП спрямовує 15 млн грн на "Армію дронів". Гроші конфісковані у восьми засуджених по справі Укргазбанку

Підозрювані зобов'язались частково відшкодувати збитки та здійснити донати на підтримку ЗСУ
САП
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

15 мільйонів гривень на проєкт Збройних сил України "Армія дронів" спрямує Спеціалізована антикорупційна прокуратура від засуджених у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів з АБ "Укргазбанк". 

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура продовжує спрямовувати кошти на рахунок "Оборона" Національної платформи UNITED24 – ще майже 15 млн грн буде перераховано на проєкт Збройних сил України "Армія дронів", які мають сплатити засуджені відповідно до перших обвинувальних вироків у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів з АБ "Укргазбанк", – ідеться у повідомленні.

За даними САП, упродовж 2014–2020 років колишнє керівництво банку та інші особи під виглядом виплати коштів за послуги за залучення клієнтів банку (агентські послуги), які насправді не надавались, заволоділи 205 млн грн. Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру 16 особам, які залучались до участі у цій "агентській схемі", серед яких:

  • колишній голова Національного банку України,
  • заступник міністра юстиції,
  • перший заступник генерального прокурора.

З числа підозрюваних осіб восьмеро вирішили піти на співпрацю зі стороною обвинувачення. Ці підозрювані погодились надати викривальні показання, у тому числі щодо відсутності послуг, за які банком виплачувались кошти, а також щодо осіб, які причетні до спричинення збитків у 205 млн гривень.

Водночас підозрювані зобов'язались частково відшкодувати збитки та здійснити донати на підтримку ЗСУ. Як наслідок, САП до Вищого антикорупційного суду упродовж серпня 2023 року скерувала три обвинувальних висновки та вісім угод про визнання винуватості.

ВАКС виніс вироки, якими затверджені такі угоди та притягнуті до кримінальної відповідальності двоє осіб – за ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209, п'ятеро осіб – за ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, одна особа – за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. Узгоджені покарання пов'язані зі штрафом та позбавленням волі. Однак у зв'язку з наданням викривальних показань засуджених звільнили від покарання із встановленням випробувального терміну.

Загальна сума збитків, яка буде відшкодована до державного бюджету в межах цих угод, становить 35 млн грн. Крім того, згідно з умовами угод, особи сплатять 14,726 млн грн на "Армію дронів". У САП зауважили, що відносно інших сімох підозрюваних здійснюється ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Після виконання вимог ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України щодо решти підозрюваних буде вирішене питання про скерування обвинувального акту до Вищого антикорупційного суду.

Новини за темою: Вищий антикорупційний суд закрив справу "Роттердам+": САП оскаржуватиме рішення у суді

Що цьому передувало

У жовтні 2022 року тодішньому голові Нацбанку Кирилу Шевченку оголосили підозру в налагодженні схеми розкрадання коштів під час перебування на посаді очільника Укргазбанку. У грудні ВАКС заочно його арештував. У червні поточного року стало відомо, що Офіс генерального прокурора спрямував запит на екстрадицію Шевченка.

У вересні правоохоронці завершили розслідування за підозрою учасників злочинної організації на чолі з колишнім головою правління Укргазбанку, яка протягом 2014–2020 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн. Підозрюваними у справі є голова правління банку, директор департаменту по роботі з корпоративними віпклієнтами, заступники згаданих посадовців, директор обласної дирекції установи і троє фізичних осіб – підприємців.

Раніше ми повідомляли, що Вищий антикорупційний суд України надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього голови правління Укргазбанку Кирила Шевченка, якого підозрюють разом з іншими особами в завданні збитків державному банку в сумі понад 206 млн гривень.

Теги: САП
Читайте також:
САП разом з поліцією провели обшуки у детектива НАБУ: Справа стосується САП разом з поліцією провели обшуки у детектива НАБУ: Справа стосується "великого будівництва"
Нардепа від Нардепа від "Слуги народу" Андрія Клочка підозрюють у незаконному збагаченні на 11 млн гривень
Викрито групу, яка привласнила майже 160 мільйонів гривень, виділених на відновлення Харкова Викрито групу, яка привласнила майже 160 мільйонів гривень, виділених на відновлення Харкова
Голова АМКУ Кириленко після розслідування журналістів задекларував елітну квартиру на 200 квадратів Голова АМКУ Кириленко після розслідування журналістів задекларував елітну квартиру на 200 квадратів