USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

САП разом з поліцією провели обшуки у детектива НАБУ: Справа стосується "великого будівництва"

Підозрюють детектива НАБУ Валерія Полюгу
САП
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про обшуки у чинного співробітника Національного антикорупційного бюро України. ЗМІ пишуть, що обшуки відбулися в рамках розслідування про витік інформації в резонансній кримінальній справі щодо "великого будівництва".

"САП здійснює процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні, яке проводить Управління внутрішнього контролю НАБУ за статтями 364 та 387 КК України щодо можливого вчинення кримінальних правопорушень співробітниками Бюро. Відповідне провадження розпочато після службової записки викривача – співробітника НАБУ", – повідомляє прокуратура.

Там уточнюють, що жодних обшуків або слідчих дій в приміщеннях Національного антикорупційного бюро України за ініціативою прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не проводилося. У вказаному кримінальному провадженні здійснювався обшук винятково за місцем проживання чинного співробітника НАБУ – детектива одного з підрозділів. До обшуку було залучено Національну поліцію України через недостатність ресурсів Управління внутрішнього контролю НАБУ.

Справа "великого будівництва"

"Українська правда" з посиланням на власні джерела в правоохоронних органах пише, що справа стосується "великого будівництва". Журналісти зазначають, що слідчі дії відбуваються у детектива НАБУ Валерія Полюги та фігуранта справи – ексголови Броварської РДА Георгія Біркадзе.

Підставою для обшуків є розголошення даних досудового розслідування представниками Національного антикорупційного бюро України в інтересах зокрема бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по "великому будівництву".

Нагадаємо, нардепа від "Слуги народу" Андрія Клочка підозрюють у незаконному збагаченні на 11 млн гривень. У 2020–2021 роках народний депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 мільйонів гривень – п'ять квартир у Києві, три земельні ділянки в Київській області, два нежитлових приміщення, а також автомобілі Tesla і Mersedes-Benz.

Читайте також:
Генпрокурор Костін на час службової перевірки поклав обов'язки свого заступника Вербицького на інших колег Генпрокурор Костін на час службової перевірки поклав обов'язки свого заступника Вербицького на інших колег
Глава НАБУ не прийшов на засідання комітету ВР по питанню Глава НАБУ не прийшов на засідання комітету ВР по питанню "зливів"
Голова ДФС отримав рекордний хабар – більше 21 мільйона євро. НАБУ показало схему легалізації грошей Голова ДФС отримав рекордний хабар – більше 21 мільйона євро. НАБУ показало схему легалізації грошей
Розкрадання понад 88 млн гривень при реконструкції адмінбудівлі: Ексголова ДМС отримав підозру Розкрадання понад 88 млн гривень при реконструкції адмінбудівлі: Ексголова ДМС отримав підозру