USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Росіяни почали прибирати маркування з більшості чипів у своїх дронах, – військовий спеціаліст

Роблять це для того, щоб українці не могли зрозуміти, де зробили мікросхему для БПЛА
Іранський дрон
Окремі деталі збитого ірано-російського БПЛА
Джерело: АрміяInform

Останнім часом у зв’язку з посиленою дією санкційних обмежень проти Ірану та РФ йде конструкційна деградація в комплектації ворожих дронів. І їхні виробники більшість запчастин дістають, де тільки можуть. Таку думку в коментарі АрміяInform висловив начальник відділу дослідження роботизованих систем Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння і військової техніки Генерального штабу ЗСУ Сергій Спешилов.

За його словами, у складових БПЛА все частіше фіксують полярні тенденції. З одного боку, ці дрони переважно комплектують все дешевшими й низькоякіснішими елементами, а з іншого – певні блоки ірано-російських безпілотників все ще потребують того, аби їх ретельно вивчили вітчизняні спеціалісти.

"Зміни щодо якості "начиння" тих самих Shahed спостерігаються однозначно. Раніше можна було говорити про відносно нові мікросхеми і чипи. Адже умовно ще пів року тому у ворожих безпілотниках стояв чип від доволі знаної фірми з якоїсь однієї держави. А віднедавна вони вставляють аналогічні пристрої, виготовлені в іншій країні. І до того ж набагато гіршої якості й технічних можливостей. Так, в одному з нещодавно досліджених "Шахедів" спеціалісти Центру виявили реле, виготовлене одним з вірменських підприємств у травні 1996 року. Ось таке в росіян "імпортозаміщення", – розповів Спешилов.

Новини за темою: Китай готує загін надзвукових безпілотників-шпигунів: Чим це загрожує?

При цьому додав, що окупанти почали ліквідовувати маркування з більшості чипів у своїх дронах.

Сергій Спешилов
Джерело: АрміяInform

"Я вважаю, що це зробили для того, аби ми не могли зрозуміти, де цю мікросхему виготовили й з чого вона. Але сподіваюсь, що таки з’ясуємо всі відповідні дані, коли детально попрацюємо в їхніх нутрощах, – зазначив військовий спеціаліст.

Якщо ж загалом розбиратися в організації випуску ворожих дронів, то технологічний рівень виробництва, на думку Спешилова, у росіян помітно деградує. Але він виходить із принципу "в один бік і так долетить". Наразі вони використовують дешевші запчастини, які спроможні завезти у свою державу. А для виготовлення плат застосовують будь-які станки, що якось можуть штампувати чи паяти плати хоч у сараї.

Нещодавно ізраїльський журналіст Сергій Ауслендер говорив про те, що Ізраїль хоче випробувати в Україні системи боротьби з іранськими дронами, бо знає, що йому доведеться мати з ними справу.

Читайте також:
Є альтернатива Starlink для ударів БпЛА в акваторії т.о. Криму, – Сухаревський Є альтернатива Starlink для ударів БпЛА в акваторії т.о. Криму, – Сухаревський
Україна розробляє майже 100% дронів, які ЗСУ використовують на фронті, – Міноборони Україна розробляє майже 100% дронів, які ЗСУ використовують на фронті, – Міноборони
Про виготовлення та шляхи потрапляння дронів на фронт. Розмова із засновником лабораторії БпЛА Про виготовлення та шляхи потрапляння дронів на фронт. Розмова із засновником лабораторії БпЛА "Дронарня" Максимом Шереметом
СБУ вперше застосувала дрон Sea Baby з ракетами СБУ вперше застосувала дрон Sea Baby з ракетами "Град" минулого року, – Малюк