USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Росіяни почали прибирати маркування з більшості чипів у своїх дронах, – військовий спеціаліст

Роблять це для того, щоб українці не могли зрозуміти, де зробили мікросхему для БПЛА
Іранський дрон
Окремі деталі збитого ірано-російського БПЛА
Джерело: АрміяInform

Останнім часом у зв’язку з посиленою дією санкційних обмежень проти Ірану та РФ йде конструкційна деградація в комплектації ворожих дронів. І їхні виробники більшість запчастин дістають, де тільки можуть. Таку думку в коментарі АрміяInform висловив начальник відділу дослідження роботизованих систем Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння і військової техніки Генерального штабу ЗСУ Сергій Спешилов.

За його словами, у складових БПЛА все частіше фіксують полярні тенденції. З одного боку, ці дрони переважно комплектують все дешевшими й низькоякіснішими елементами, а з іншого – певні блоки ірано-російських безпілотників все ще потребують того, аби їх ретельно вивчили вітчизняні спеціалісти.

"Зміни щодо якості "начиння" тих самих Shahed спостерігаються однозначно. Раніше можна було говорити про відносно нові мікросхеми і чипи. Адже умовно ще пів року тому у ворожих безпілотниках стояв чип від доволі знаної фірми з якоїсь однієї держави. А віднедавна вони вставляють аналогічні пристрої, виготовлені в іншій країні. І до того ж набагато гіршої якості й технічних можливостей. Так, в одному з нещодавно досліджених "Шахедів" спеціалісти Центру виявили реле, виготовлене одним з вірменських підприємств у травні 1996 року. Ось таке в росіян "імпортозаміщення", – розповів Спешилов.

Новини за темою: Китай готує загін надзвукових безпілотників-шпигунів: Чим це загрожує?

При цьому додав, що окупанти почали ліквідовувати маркування з більшості чипів у своїх дронах.

Сергій Спешилов
Джерело: АрміяInform

"Я вважаю, що це зробили для того, аби ми не могли зрозуміти, де цю мікросхему виготовили й з чого вона. Але сподіваюсь, що таки з’ясуємо всі відповідні дані, коли детально попрацюємо в їхніх нутрощах, – зазначив військовий спеціаліст.

Якщо ж загалом розбиратися в організації випуску ворожих дронів, то технологічний рівень виробництва, на думку Спешилова, у росіян помітно деградує. Але він виходить із принципу "в один бік і так долетить". Наразі вони використовують дешевші запчастини, які спроможні завезти у свою державу. А для виготовлення плат застосовують будь-які станки, що якось можуть штампувати чи паяти плати хоч у сараї.

Нещодавно ізраїльський журналіст Сергій Ауслендер говорив про те, що Ізраїль хоче випробувати в Україні системи боротьби з іранськими дронами, бо знає, що йому доведеться мати з ними справу.

Читайте також:
В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників В Ірані цинічно відповіли на заяву Зеленського щодо постачання Росії безпілотників
Перемогла росіянку: Світоліна виграла перший турнір WTA після повернення Перемогла росіянку: Світоліна виграла перший турнір WTA після повернення
У Німеччині розслідують можливе отруєння двох росіянок на заході, організованому критиком Кремля У Німеччині розслідують можливе отруєння двох росіянок на заході, організованому критиком Кремля
Росіяни запускають чимало Росіяни запускають чимало "Кинджалів", щоб світ побачив, нібито Patriot не здатний впоратися з "надсучасним озброєнням", – думка військового експерта