
Дозвіл Ізраїлю на поставку Україні антидронових систем має практичний вимір – Ізраїль хоче ці системи перевірити в бойових умовах, чи будуть вони ефективними проти іранських БПЛА. Про це в інтерв’ю UWN заявив ізраїльський журналіст Сергій Ауслендер.
"Це не якісь кулемети, які стріляють, збивають дрони. Це системи радіоелектронної боротьби, грубо кажучи, глушилки, тільки дуже високотехнологічні, здатні дрон заглушити і приземлити. Тобто в окремих випадках – приземлити, в окремих випадках – посадити і взяти під контроль. Ізраїль дуже сильний у цих технологіях радіоелектронної боротьби. Зрозуміло, тут є аспект практичний – Ізраїль хоче ці системи перевірити в бойових умовах, чи працюють вони на іранських дронах, тому що рано чи пізно іранські дрони доведеться нам збивати. Загалом виходить, що вигідна угода обом сторонам", – вважає Ауслендер.
При цьому додав, що ізраїльське збройове лобі ледь не від початку повномасштабного вторгнення тисне на уряд з вимогою дозволити збройовий експорт в Україну.
"Тому що це бездонний ринок, туди надходять системи з усього світу, системи з усього світу там проходять обкатку, зокрема новітні. З ізраїльського боку досить нерозумно було б такою можливістю не скористатися, тим паче Україна не просить подарувати, а просить їх продати. Взяти ті ж "Байрактари", доволі посередні безпілотники, в усякому разі порівняно з ізраїльськими, але, тим не менш, вони стали ледь не символом цієї війни, українського опору. А на їхньому місці могли б бути ізраїльські", – зазначив журналіст.
За його словами, оскільки йдеться про продаж антидронових систем, то після дозволу уряду Україна має укласти угоди з виробниками і вже тоді будуть деталі щодо обсягів поставок і їх термінів.
За даними видання Axios, Ізраїль запропонував Україні купити засоби радіоелектронної боротьби для придушення та знищення безпілотників. Системи мають радіус дії близько 25 миль і можуть бути розташовані поруч з електростанціями або іншими важливими об'єктами для захисту від дронів.
При цьому, за словами неназваних офіційних осіб, Міноборони України зацікавлене у цих системах, але також хоче придбати засоби захисту від балістичних ракет.