USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg

Виробництво обладнання для дистанційного керування зросло у 2023-му на 33% порівняно з 2022 роком
Іранські дрони
Іранські дрони
Джерело: відкриті джерела

Хоча публічних даних про конкретну кількість вироблених безпілотників немає, офіційна статистика свідчить про щорічне збільшення Росією виробництва обладнання дистанційного керування, в тому числі для керування бойовими безпілотними літальними апаратами, приблизно на 80% за останні місяці. Дані Федеральної служби статистики показують, що в жовтні 2023 року виробництво зросло на 33% порівняно з 2022-м, пише Bloomberg.

Загалом промислове виробництво в Росії в жовтні зросло на 5,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

"Зростання виробництва відбулося після нещодавніх повідомлень про те, що Росія відкрила нові заводи з виробництва безпілотників у кількох регіонах. Москва також збільшила постачання дронів своїм військовим силам і нещодавно здійснила найбільший обстріл з них проти України за всю війну. А Київ заявив, що 75 БпЛА завдали удару по країні в день 90-ї річниці Голодомору", – повідомляє видання.

За даними медіа, один новостворений виробник оцінив свою продуктивність у 500 дронів на місяць.

"Ростех", державний оборонний конгломерат, який перебуває під санкціями Європи та США, заявив, що цього року розширив свої можливості з виробництва БпЛА, що дозволило йому в рази збільшити виробництво різних моделей боєприпасів. Здатності Росії виробляти безпілотники всередині країни зростають, попри санкції, спрямовані на обмеження можливостей країни виробляти передову зброю. А це в пріоритеті для Путіна, який робить ставку, що Росія зможе пережити готовність Заходу постачати зброю Україні", – йдеться в публікації.

Міністерство оборони Великої Британії в серпні зауважувало, що Росія "майже напевно" почала розгортати деякі моделі БпЛА, які виробляли в країні з використанням компонентів з Ірану. Також країна-агресор прагне вийти на самозабезпечення у виробництві літальних апаратів у найближчому майбутньому.

Новини за темою: Українська розвідка шукає місця, де РФ виробляє "Шахеди", – Скібіцький

Згідно з даними статистичної служби, цього року російське військове виробництво процвітає, а виробництво в галузях, які постачають товари для військових, зростає двозначними темпами. Виробнича категорія, яка охоплює бойові машини, літаки та кораблі, у жовтні зросла на 28% порівняно з попереднім роком. На 35% збільшився випуск "готових металевих виробів", до яких відноситься зброя та боєприпаси. Виробництво таких продуктів, як комп’ютери, електроніка та оптика – категорія, яка включає серед іншого деталі для авіаційних і ракетних двигунів, а також оптичні приціли – зросла на 31%.

Це призвело до збільшення загального обсягу виробництва, а промислове виробництво зростає восьмий місяць поспіль, попри широкий спектр санкцій, які обмежують здатність Росії імпортувати багато компонентів, на які вона все ще сильно покладається в більшій частині свого виробництва.

Новини за темою: РФ за допомогою Ірану хоче виготовити шість тисяч дронів-камікадзе за два роки, – WP

Використання РФ дронів

Російська окупаційна армія почала використовувати нову версію безпілотника-камікадзе "Ланцет" ("Изделие-53"), який здатний автономно ідентифікувати цілі. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики кажуть, що дрон нібито має систему автоматичного наведення, яка може розрізняти типи цілей і підвищувати шанси успішного удару.

При цьому зауважують, що російські війська поки що не використовують ці безпілотники в широких масштабах, але російські джерела стверджують, що окупанти зараз випробовують безпілотники для масових синхронізованих ройових ударів.

Раніше видання Defense Express писало, що ворожі війська вперше могли застосувати проти України нові дрони-камікадзе "Італмас" або "Герань-3".

Двигун DLE 60 використовується "Італмас", яка входить до групи Zala Aero і випускає дрони-камікадзе та розвідувальні БпЛА. Вперше про існування "Італмаса" стало відомо у вересні цього року після виходу сюжету на російському державному пропагандистському каналі.

За заявленими характеристиками цей дрон має дальність польоту до 200 км і більшу за Shahed-136 бойову частину, тобто понад 40 кг.

Новини за темою: Росіяни почали прибирати маркування з більшості чипів у своїх дронах, – військовий спеціаліст
Читайте також:
За кількістю дронів Україна вже обходить РФ, - Сухаревський За кількістю дронів Україна вже обходить РФ, - Сухаревський
Україна атакувала базу берегової охорони окупантів у Криму Україна атакувала базу берегової охорони окупантів у Криму
ЗСУ відійшли від позицій в Урожайному ЗСУ відійшли від позицій в Урожайному
У Житомирі та Вінниці майже не вимикають світло: У чому причина У Житомирі та Вінниці майже не вимикають світло: У чому причина