USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Резніков: Україна від початку російського вторгнення отримала допомоги майже на 100 млрд доларів

Кошти були витрачені на озброєння та військову техніку
Резніков

Міністр оборони Олексій Резніков

Джерело: Офіс Президента

Україна від початку російського вторгнення отримала від партнерів майже 100 мільярдів доларів допомоги. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков, повідомляє "Укрінформ".

Він зазначив, що ця сума ґрунтується на оцінці всіх пакетів допомоги.

"Якщо сьогодні розрахувати і оцінити всі пакети допомоги, я думаю, вже під 100 мільярдів доларів ми отримали за час повномасштабного вторгнення", – розповів глава оборонного відомства.

При цьому уточнив, що ці кошти були витрачені на озброєння та військову техніку.

"Ми отримали в грошах зброї і техніки різної, набоїв, снарядів, і пострілів, я думаю, під 100 мільярдів. Тільки від США – більш як 50 мільярдів, уже під 60 підходить. Якщо це помножити на курс гривні, ви побачите, скільки це трильйонів гривень", – додав міністр.

Переважна більшість бюджету Міноборони, передбачена Державним бюджетом України, за словами Резнікова, витрачається на грошове забезпечення військових і компенсації.

Нагадаємо, ми писали, що Світовий банк виділив Україні 232 млн доларів на екстрені ремонти житла, яке пошкоджено від російської агресії.

У червні цього року Європейський інвестиційний банк виділить 840 млн євро на реалізацію у 2023 році пріоритетних проєктів відновлення інфраструктури України.

У звіті ЄБРР йшлося про те, що п'ятирічний період післявоєнного відновлення України потребуватиме додаткових інвестицій у розмірі близько 50 мільярдів доларів на рік.

При цьому в травні 2023 року Україна отримала фінансування від Світового банку в розмірі 132 млн доларів. Кошти надані в рамках Угоди (проєкт програми "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство") між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Читайте також:
У США зробили важливий крок, щоб уникнути шатдауну, але ухвалене рішення не передбачає допомогу Україні У США зробили важливий крок, щоб уникнути шатдауну, але ухвалене рішення не передбачає допомогу Україні
Операція Операція "Бариня": ГУР завербувало російського офіцера, який привів у полон солдатів РФ
Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів
Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову? Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову?