USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України

90% цих коштів підуть на військову підтримку
Євросоюз
Євросоюз
Джерело: відкриті джерела

Рада Європейського Союзу схвалила використання доходів від заморожених активів Центрального банку Росії на користь України. Про це повідомив очільник МЗС Чехії Ян Ліпавський.

"В рамках ЄС сьогодні ми вирішили перерахувати кошти від заморожених активів російського Центробанку на користь України", – написав він у соцмережі X.

За його словами, у 2024 році ця сума може скласти до 74 мільярдів крон (приблизно 3 млрд євро, – ред.).

"90% цих коштів підуть на військову підтримку. Росія повинна заплатити за шкоду, завдану її агресивною війною", – пояснив Ліпавський.

Як зазначають у постійному представництві Чехії в Євросоюзі, передбачається, що щорічні надходження становитимуть приблизно 2,5–3 мільярди євро.

Заморожені російські активи за кордоном

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну низка країн-партнерів заарештувала державні активи Росії, які на той час перебували в їх країнах.

На початку року президент Володимир Зеленський розповів, що заморожені російські активи за кордоном становлять приблизно 300 мільярдів доларів і вони мають бути використані на підтримку України.

Ще у березні Євросоюз наполягав на виділенні Україні вже цього року до 3 млрд євро коштом прибутку, отриманого від заморожених активів Росії на тлі зниження економічної підтримки України з боку США. 

А вже на початку травня посли Європейського Союзу дійшли згоди щодо останнього кроку перед відправкою заморожених російських активів Україні. Після цього рішення мала фіналізувати Рада Євросоюзу.

Читайте також:
ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility
Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні