USD
НБУ
39.68
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.83
Готівка
43.35
Втрати орків: 4 8 8 4 6 0 (+1520)
USD
НБУ
39.68
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.83
Готівка
43.35

Президент "Енергоатому" Котін під час війни оселився у маєтку за 7 млн гривень, – розслідування

А будинок посадовець записав на тещу
Котін, глава Енергоатому

Петро Котін, глава "Енергоатому"

Джерело: відкриті джерела

Очільник Національної атомної енергогенерувальної компанії України "Енергоатом" Петро Котін під час повномасштабного вторгнення оселився у маєтку з басейном за 7 млн гривень, який офіційно йому не належить. Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Радіо Свобода" "Схеми".

Журналістам удалося знайти цей будинок завдяки соцмережам доньки Котіна, яка регулярно публікує звідти фото. Також вони простежили за службовою автівкою, якою глава "Енергоатому" їздить на роботу, і вона привела розслідувачів до того самого будинку.

"Схеми" з'ясували, що елітну нерухомість і землю під Києвом під час повномасштабної війни придбала теща керівника "Енергоатому", водночас офіційно не маючи на те власних доходів.

Розслідувачам удалося дістати доступ до договору купівлі-продажу цього будинку від 8 червня 2023 року: виявилося, що будинок площею майже 300 м² і земля під ним обійшлися 70-річній тещі Котіна майже у 7 млн гривень. З них 6,5 млн гривень за дім і 350 тис. гривень – за землю.

У цьому самому населеному пункті схожий маєток трохи більшою площею, але без виходу до води улітку цього року виставляли на продаж за 350 тис. доларів – це понад 13 млн гривень. Тобто вдвічі дорожче, аніж будинок тещі, де мешкає Котін із сім’єю.

Окрім того, за даними ЗМІ, теща Котіна володіє ще трьома земельними ділянками у Київській області загальною вартістю приблизно 40 тис. доларів станом на 2021 рік, коли ці ділянки було придбано. "Схеми" звернули увагу на вартість придбаних тещею Котіна ділянок. Згідно з оголошеннями на профільних сайтах, сотка землі в тому районі взимку 2021 року коштувала від 2,5 тис. до 5 тис. доларів. Отже, 30 соток землі тоді могли коштувати вдвічі, а то й утричі дорожче: від 75 тис. до 150 тис. доларів.

Водночас журналісти з'ясували, що із 2000-го до 2009 року теща президента "Енергоатому" отримала 79 тис. гривень заробітної плати. Зараз вона, ймовірно, отримує пенсійні виплати й іншого майна або бізнесу, який можна продати, за даними "Схем", не має. Від коментарів жінка відмовилася.

Сам Котін у письмовому коментарі "Схемам" заявив, що його теща придбала нерухомість, використовуючи власні заощадження, запозичені кошти, а також кошти, які її родичі довірили їй вивезти з окупованих територій.

"За її словами, головною причиною прийняття нею такого рішення були прийнятні ціни, за якими попередні власники запропонували на продаж це майно", – написав Котін.

Він додав, що не приховує того, що відвідує це помешкання і що цю інформацію вкаже у своїй декларації, "термін подання якої ще не настав".

Новини за темою: "Енергоатом" через російську агресію втратив майно на 32 млрд гривень

Довідково

Котін керує "Енергоатомом" із 2020 року. Наприкінці грудня, за даними "Схем", спливає контракт Котіна з "Енергоатомом", але його можуть продовжити. "Енергоатом", згідно із законом, має трансформуватися в акціонерне товариство. Коли це відбудеться, за інформацією ЗМІ, Котін має всі шанси стати очільником уже реформованого підприємства. Це окремо визначатиме Кабмін на своєму засіданні.

Нагадаємо, гендиректору підрозділу держпідприємства НАЕК "Енергоатом", який підозрюється у завданні майже 100 млн гривень збитків державі при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива, суд обрав запобіжний захід – застава у розмірі 7 млн гривень.

Раніше ми повідомляли, сину начальника Личаківсько-Залізничного ОРВК міста Львова Андрія Дубового подарували будинок та прибудинкову ділянку, яку оцінили у суму близько 4 млн гривень.

Читайте також:
Щодо заступника МОН Винницького проведуть службове розслідування: Знайшли порушення, пов’язане з корупцією Щодо заступника МОН Винницького проведуть службове розслідування: Знайшли порушення, пов’язане з корупцією
У НАЗК заявили про можливе різке зростання Реєстру корупціонерів У НАЗК заявили про можливе різке зростання Реєстру корупціонерів
У 2023 році в Україні покарали майже втричі менше корупціонерів, аніж у 2021-му У 2023 році в Україні покарали майже втричі менше корупціонерів, аніж у 2021-му
В Україні планують збудувати завод із виробництва ядерного палива В Україні планують збудувати завод із виробництва ядерного палива