USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Президент Чехії виступив за продовження дискусії про присутність західних військ в Україні

Він уточнив, що йдеться не про бойові підрозділи
Петр Павел

Президент Чехії Петр Павел

Джерело: відкриті джерела

Президент Чехії Петр Павел вважає, що союзники мають розширити форми допомоги Україні, включно з можливостями присутності західних військ на території країни. Про це повідомляє Novinky.cz.

Він підкреслив, що йдеться не про відправлення бойових підрозділів, а про форми допомоги і "небойову взаємодію".

"Я за пошук нових шляхів, включно з продовженням дискусії про можливу присутність в Україні", – заявив чеський президент.

За його словами, це ідентично, якщо українські солдати проходять навчання у західних інструкторів у себе на батьківщині або безпосередньо в Україні.

"Україна, незважаючи на напад, як і раніше, є суверенною країною", – сказав він, нагадавши, що можлива навчальна місія не є порушенням будь-яких міжнародних правил.

Також Павел додав, що саме від них залежить, яку форму допомоги вони оберуть.

Нагадаємо, раніше президент Франції Емануель Макрон повідомив, що під час Конференції на підтримку України у Парижі обговорювалася можливість відправки сухопутних військ західних країн в Україну, однак наразі консенсусу щодо цього питання немає.

Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відреагував на заяву лідера Франції про те, що сухопутні війська альянсу нібито можуть перекинути в Україну для допомоги проти російського наступу. За його словами, такий план навіть не розглядають і навряд чи розглянуть у найближчій перспективі.

Потім й сам Макрон заявив, що Франція не буде відправляти свої війська в Україну в найближчому майбутньому.
Читайте також:
Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями
Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію
Макрон запропонує тимчасово зупинити війни у світі під час Олімпіади-2024 Макрон запропонує тимчасово зупинити війни у світі під час Олімпіади-2024
"Ми вміємо воювати, вміємо йти до цілі, але якщо ветеран сам, то не буде толку". Історія військового, який відкрив власний медичний центр