USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Працівник військкомату отримав три роки в'язниці, бо хотів воювати на фронті, а не служити в ТЦК

На суді чоловік назвав свої дії помилкою
ТЦК ЗСУ військові
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Військовий територіального центру комплектування отримав три роки позбавлення волі за те, що два тижні не приходив на службу. Як сказав чоловік, він не хотів служити в ТЦК, а думав піти на фронт, про це стало відомо з вироку Сторожинецького районного суду Чернівецької області.

Згідно з матеріалами справи, чоловік, якого визнали обмежено придатним, служив в одному з ТЦК. Торік 15 травня 2023-го на службу не з’явився, а залишився вдома до 7 червня. І проводив час на власний розсуд, не пов’язаний зі службою.

"21 березня 2024 року військового затримали та взяли під варту й звинуватили в самовільному залишенні військової частини або місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану, тривалістю понад три доби. На суді чоловік повністю визнав свою провину та розкаявся", – зазначено у вироку.

Крім того, чоловік пообіцяв ніколи не скоювати злочини, а свої дії назвав помилкою. І взагалі пояснив, що хотів служити на фронті, а не працювати в ТЦК. Тож попросив його суворо не карати й дати можливість воювати на передовій.

Суддя зважив на пом’якшувальні обставини, зокрема на участь у захисті України та прагнення вирушити на фронт. На  думку судді, "виправлення обвинуваченого неможливе без ізоляції від суспільства".

Тому чоловікові призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Однак вирок суду ще можна оскаржити.

Також відомо, що військовий проживає з жінкою у цивільному шлюбі, на утриманні має трьох неповнолітніх дітей від першого шлюбу.

Необхідна явка до ТЦК

Додамо, що роботодавці бізнесів зобов’язані повідомляти працівникам про необхідність з’явитись до ТЦК. Про це в ефірі ТАК TV повідомив народний депутат від фракції "Слуга народу", заступник голови комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

Нардеп зазначив, що раніше щодо оповіщення співробітників це було право керівника, а зараз це обов’язок керівника. І є перелік керівників, до складу яких входить цей обов’язок.

"Механізм сповіщення зараз, наскільки я розумію, є в постанові діючій, але я думаю, що, скоріше за все, Кабмін зробить додаткову постанову", – сказав Федієнко.

Разом з тим пояснив, що ТЦК повинні мати контакт з уповноваженою особою підприємства, яке веде військовий облік, і коли ТЦК потрібно зробити видачу повісток військовозобов’язаним, які працюють на цьому підприємстві, вони зв’язуються з керівником або уповноваженою особою цього підприємства, передають йому відповідний перелік повісток і той вже повістки передає співробітникам.

Читайте також:
Справа ТОВ Справа ТОВ "Краснолиманське": Адвокати подали клопотання щодо зміни підслідності. Справою має займатися БЕБ
Сина Джо Байдена визнали винним у злочинах, пов’язаних із незаконним зберіганням зброї Сина Джо Байдена визнали винним у злочинах, пов’язаних із незаконним зберіганням зброї
СБУ затримала доньку ексмера Полтави Мамая. Вона працювала на партію Путіна СБУ затримала доньку ексмера Полтави Мамая. Вона працювала на партію Путіна
Екснардепа від Екснардепа від "Партії регіонів" Дмитра Святаша засудили до 12 років в'язниці