USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Повісток в електронних кабінетах, зокрема через "Резерв+", не буде, – Веніславський

Також в Україні не планують подовжувати термін, протягом якого необхідно оновити дані в ТЦК
повістка
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Питання електронних повісток обговорювалося під час роботи над новим законопроєктом про мобілізацію. Кінцева позиція – електронних повісток через електронні кабінети не буде, заявив член комітету Верховної Ради з нацбезпеки і нардеп Федір Веніславський в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Це питання ми обговорювали і дуже дискутували над ним під час роботи над законопроєктом про мобілізацію. І кінцева позиція була консенсусною – електронних повісток через електронні кабінети не буде", – заявив народний обранець.

Крім того, він зазначив, що парламент не регламентував у законі про мобілізацію можливість направлення через електронний кабінет якихось повідомлень або направлень на ЛКК.

"Тому з погляду закону направляти на ВЛК через електронні засоби комунікації не можна", – додав Веніславський.

Що стосується продовження терміну, протягом якого військовозобов'язані мають оновити свої дані в ТЦК, то нардеп пояснив, що "підстав для збільшення цього терміну немає".

Новини за темою: Голови ОСББ можуть вручати повістки жителям будинків

При цьому розповів, що заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко надала комітету Верховної Ради з нацбезпеки статистику, згідно з якою з 18 травня до 3 червня свої дані оновили понад 1,5 мільйона українців. З них 1,3 мільйона зробили це через "Резерв+", 117 тисяч – через ЦНАПи, 90 тисяч – через ТЦК і СП.

"Тобто така динаміка дозволяє бути впевненим, що якщо громадяни хочуть – у них є всі можливості вчасно оновити свої військово-облікові дані. Тобто динаміка не вказує на необхідність продовження цього терміну", – каже Веніславський.

Раніше ми писали, що з 18 липня територіальні центри комплектування розсилатимуть військовозобов’язаним українцям повістки поштою. Саме до цієї дати мине 60 днів, які дала влада на оновлення військово-облікових даних.

Як відомо, закон про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня, передбачає, якщо людина не отримає повістку, то вона повертається до ТЦК. Після цього терцентр комплектування направляє запит до відділу поліції з проханням здійснити адміністративне затримання правопорушника. Для виконання відводиться п'ять днів.

Новини за темою: Підприємство має сповіщати про повістки. Як працює цей механізм і що робити, якщо ви отримали повістку на роботі?

Якщо поліція не може знайти особу, територіальний центр комплектування направляє спеціальний документ – вимогу. Якщо ж обов’язки не виконані протягом 10 днів, то ТЦК звертається до суду щодо тимчасового обмеження права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимоги.

Читайте також:
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів