USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Чому шкільні предмети в українській школі потрібно скоротити: Пояснює освітній омбудсмен

Сергій Горбачов вважає, що освітні програми в школах перевантажені несуттєвим матеріалом
школа
Джерело: відкриті джерела

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що кількість освітніх предметів в українських школах має бути зменшена. В ефірі UWN експерт заявив, що стандарт навчальної програми для старшої школи має бути досконало розроблений, щоб робити по ньому освітні програми, які не будуть перевантажені зайвою інформацією.

Він пояснив, що треба впорядкувати загальний зміст освіти, протестувати декілька варіантів освітніх програм згідно з запитом сучасної Нової української школи.

"Наші освітні програми, дуже сильно перевантажені другорядним несуттєвим матеріалом, вони погано структуровані, відсутні якісні міжпредметні зв’язки між ними", – розповів Горбачов.

При цьому додав, що дитина, здобуваючи освіту, повинна мати в результаті цілісне системне уявлення про те, що таке навколишній світ, хто вона така, які її стосунки з іншими людьми та як треба діяти для того, щоб втілити свої можливості. 

За словами освітнього омбудсмена, потрібно дбати не про предмети, а про рівень освіти дітей.

"Шкільний предмет – то дещо штучно виокремлена в інтересах організації освітнього процесу частина змісту освіти. Для нас же головним мають бути не "предмети", а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти. Треба вчити тому, що їм дійсно потрібно у житті. І вчити зацікавлено", – наголосив Горбачов.

Також нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України наразі не планує запроваджувати 12-річну школу з 2024 року. Серед причин – необхідність коштів і державного стандарту, яких зараз немає. 

Читайте також:
У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання
У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело
Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення
Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін