USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Чому шкільні предмети в українській школі потрібно скоротити: Пояснює освітній омбудсмен

Сергій Горбачов вважає, що освітні програми в школах перевантажені несуттєвим матеріалом
школа
Джерело: відкриті джерела

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що кількість освітніх предметів в українських школах має бути зменшена. В ефірі UWN експерт заявив, що стандарт навчальної програми для старшої школи має бути досконало розроблений, щоб робити по ньому освітні програми, які не будуть перевантажені зайвою інформацією.

Він пояснив, що треба впорядкувати загальний зміст освіти, протестувати декілька варіантів освітніх програм згідно з запитом сучасної Нової української школи.

"Наші освітні програми, дуже сильно перевантажені другорядним несуттєвим матеріалом, вони погано структуровані, відсутні якісні міжпредметні зв’язки між ними", – розповів Горбачов.

При цьому додав, що дитина, здобуваючи освіту, повинна мати в результаті цілісне системне уявлення про те, що таке навколишній світ, хто вона така, які її стосунки з іншими людьми та як треба діяти для того, щоб втілити свої можливості. 

За словами освітнього омбудсмена, потрібно дбати не про предмети, а про рівень освіти дітей.

"Шкільний предмет – то дещо штучно виокремлена в інтересах організації освітнього процесу частина змісту освіти. Для нас же головним мають бути не "предмети", а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти. Треба вчити тому, що їм дійсно потрібно у житті. І вчити зацікавлено", – наголосив Горбачов.

Також нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України наразі не планує запроваджувати 12-річну школу з 2024 року. Серед причин – необхідність коштів і державного стандарту, яких зараз немає. 

Читайте також:
Під час великої війни росіяни вбили понад 12 тисяч цивільних, серед яких – 551 дитина Під час великої війни росіяни вбили понад 12 тисяч цивільних, серед яких – 551 дитина
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах
Щасливе літо: Хто може безоплатно оздоровитися у дитячому центрі Щасливе літо: Хто може безоплатно оздоровитися у дитячому центрі "Артек" та що потрібно робити?
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС