USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Байден призначив спецпредставника США з економічного відновлення України: Ним стала Пенні Пріцкер

Пріцкер має допомогти українському уряду втілити необхідні реформи для зміцнення економіки
Пріцкер
Пенні Пріцкер
Джерело: відкриті джерела

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден призначив колишню міністерку торгівлі Пенні Пріцкер спеціальною представницею з питань економічного відновлення України. Про це ідеться в офіційній заяві президента США, оприлюдненій на сайті Білого дому.

"Спеціальна представниця Пріцкер принесе десятиліття досвіду та знань на цю посаду. Працюючи в тісній співпраці з українським урядом, нашими союзниками та партнерами, міжнародними фінансовими установами та приватним сектором, вона керуватиме зусиллями Сполучених Штатів, щоб допомогти відновити українську економіку. Це включає мобілізацію державних і приватних інвестицій, формування пріоритетів донорів і роботу з відкриття експортних ринків і підприємств, закритих внаслідок жорстоких нападів і руйнувань Росії", – наголошується у заяві.

Зазначається, що Пріцкер працюватиме з іншими міжнародними партнерами України, в тому числі через платформу G7, щоб забезпечити взаємодоповнюваність та взаємопідсилення міжнародних зусиль, а також буде заохочувати міжнародних партнерів продовжувати збільшувати свою підтримку для нагальних потреб України у відновленні економіки. 

"Пріцкер має допомогти українському уряду втілити необхідні реформи для зміцнення економіки. Вона співпрацюватиме з Україною, щоб забезпечити допомогу тоді, коли буде розпочато саме процес відбудови України, аби Україна стала сильнішою", – йдеться у заяві.

Що пишуть про призначення у пресі?

Як попередньо зазначали у виданні The New York Times, нова посада свідчить про те, що адміністрація Байдена занепокоєна довгостроковим економічним виживанням України, попри триваючу війну з Росією.

Пріцкер працюватиме з Держдепартаменту, підпорядковуючись держсекретарю Ентоні Блінкену, повідомляли у виданні. Також уточнювалося, що найближчими тижнями вона планує відвідати Україну, щоб оцінити стан економіки та зустрітися з політичними й діловими лідерами.

"У своїй заяві Блінкен додав, що пані Пріцкер відіграватиме центральну роль у зусиллях, спрямованих на те, щоб "Україна не лише вижила, але й процвітала, стоячи сама по собі". Він сказав, що метою є перетворити країну на "процвітаючу, безпечну європейську демократію"", – йдеться у матеріалі.

Що відомо про Пенні Пріцкер?

За даними The New York Times, Пенні Пріцкер походить із чиказької родини, відомої своєю бізнес-імперією та давнім впливом у Демократичній партії. Її брат, Дж. Б. Пріцкер, є губернатором Іллінойсу від Демократичної партії. Їхній батько Дональд був співзасновником готельної компанії Hyatt.

Пріцкер започаткувала кілька власних бізнес-підприємств, і будучи міністеркою торгівлі президента Барака Обами з 2013-го по 2017 рік, вона була відома своїми тісними стосунками з бізнес-лідерами Сполучених Штатів. Вона також є членом правління Microsoft і колишнім головою Фонду Карнегі за міжнародний мир.

"Вона відіграла важливу роль у підйомі пана Обами в Іллінойсі та національній політиці, використовуючи свої контакти, щоб допомогти зібрати сотні мільйонів доларів для його кампаній. У січні 2020 року, підтримуючи кандидатуру Байдена в президенти, вона зазначила, що знала його понад 20 років", – повідомляють у виданні.

Свого часу Пріцкер казала, що як міністерка торгівлі вона "працювала з українським урядом, щоб просувати прогрес у реформах, залучати інтерес приватного сектора та координувати роботу з урядами-партнерами".

Вона додала, що її інтерес до України мав особистий вимір: сім’я пані Пріцкер втекла від переслідувань у царській Росії на території сучасної України наприкінці 1800-х років, і вона відчуває зв’язок із цією країною, йдеться у матеріалі.

Будучи міністеркою торгівлі, Пріцкер кілька разів відвідувала Київ, у тому числі для оголошення гарантії кредиту США на 1 мільярд доларів для уряду України. Рік тому вона побувала в селі, де жили її предки.

Також зазначається, що Пріцкер була серед сотень американців, багато з яких мають зв’язки з Вашингтоном, яких Кремль включив у санкційний список у травні, заборонивши їм в’їзд до Росії.

Раніше ми писали, що Байден найближчим часом схвалить постачання ATACMS Україні. Передати Києву ракети Білому дому рекомендували Державний департамент і Міністерство оборони США.

Читайте також:
США готують пакет військової допомоги Україні на майже 300 млн доларів США готують пакет військової допомоги Україні на майже 300 млн доларів
Блінкен закликає президента США зняти обмеження на застосування американської зброї на території Росії, – ЗМІ Блінкен закликає президента США зняти обмеження на застосування американської зброї на території Росії, – ЗМІ
Трамп випереджає Байдена у штатах, що Трамп випереджає Байдена у штатах, що "коливаються", – опитування
У квітні ВВП України виріс на 4,3%, однак його сповільнюють масовані ракетні обстріли У квітні ВВП України виріс на 4,3%, однак його сповільнюють масовані ракетні обстріли