USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Парламент Швейцарії підтримав використання російських активів на відновлення України

Тепер уряд країни може працювати над створенням міжнародно-правової бази для використання заморожених активів РФ
Швейцарія
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Рада кантонів парламенту Швейцарії 7 березня схвалила пропозицію, яка може дозволити використання заморожених у країні суверенних російських активів для фінансування військових репарацій в Україні. Про це повідомляє France24.

За те, щоб продовжити шукати механізми в цьому питанні, проголосував 21 член Верхньої палати парламенту Швейцарії, проти висловилися 19, ще три – утрималися. Нижня палата швейцарського парламенту ухвалила ці пропозиції минулого року.

Тепер уряд країни може працювати над створенням міжнародно-правової бази для використання заморожених активів РФ для виплати репарацій країнам, які зазнали нападу.

Механізм передбачатиме, що заморожені кошти центрального банку країни-агресора або активи її державних компаній можуть бути легально переведені в країну, на яку скоєно напад.

"Факти дійсно дуже чіткі: Росія серйозно порушила міжнародне право. Тому вона має відшкодувати завдані збитки. Наразі тривають міжнародні дискусії щодо механізмів компенсації, і Швейцарія бере в них участь, використовуючи свої знання, навички та весь свій досвід у цій сфері", – прокоментував міністр закордонних справ країни Іньяціо Кассіс.

Нагадаємо, Велика Британія готова надати Україні позику на суму заморожених активів російського центрального банку. Таким чином, Лондон хоче отримати гарантії, що Росія виплатить Києву репарації після закінчення війни.

Раніше група міжнародних експертів з юриспруденції схвалила конфіскацію російських активів. Там наголосили, що такі контрзаходи не порушують міжнародне право в умовах триваючої агресії РФ проти України.

Читайте також:
Україні слід переходити на Україні слід переходити на "зелену" економіку, на цьому наголошують міжнародні партнери, – експерт
Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах