USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Очільник МЗС Угорщини Сійярто отримав нібито смертельні погрози. Начебто писали українською

Разом з тим держсекретар угорського МЗС Тамаш Менцер заявив, що погроза "не стримає Петера Сійярто від представництва інтересів Угорщини"
Сійярто
Сійярто
Джерело: відкриті джерела

До посольства Угорщини в Україні нібито надіслали листа, в якому загрожують смертю очільнику МЗС країни Петеру Сійярто у зв’язку з його майбутнім візитом в Ужгород. Про це пишуть закордонні ЗМІ.

З посиланням на свої дані журналісти вказують, що лист надійшов на електронну пошту посольства Угорщини в Україні і написаний українською мовою.

"У тексті записки, згідно з переказом, автор пише, що українці ненавидять угорську владу за те, що Угорщина "робить усе, щоб Україна програла у війні", та каже, що Сійярто 29 січня чекає "вибуховий прийом" і рекомендує починати приготування до похорону. Записка завершується словами, що "Бог пробачає, але українці – ні", – йдеться у повідомленні.

Разом з тим держсекретар угорського МЗС Тамаш Менцер заявив, що погроза "не стримає Петера Сійярто від представництва інтересів Угорщини".

"Польський прем’єр критикує позицію Угорщини, яка виступає за мир з неприйнятними заявами, а глава МЗС Петер Сійярто отримує погрози смертю. Хто вважає, що міністр закордонних справ Угорщини злякається – не знає Петера Сійярто", – сказав Менцер.

Що передувало?

Офіс президента рухається до зустрічі лідера України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Це і буде основним завданням під час зустрічі глави ОП Андрія Єрмака з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою з міністром Сійярто 29 січня в Ужгороді, сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" глава ОП.

"Ми домовилися провести стільки годин, скільки потрібно, щоб проговорити всі питання та дійти розуміння, коли, де і з якими потенційними домовленостями може відбутися зустріч між президентом України та прем'єр-міністром Угорщини. І з Дмитром Кулебою хочемо пройтися всім спектром питань – їх у нас багато. Угорщина – наш сусід, яка є членом Європейського Союзу та НАТО. Тому маємо розмовляти й налагодити конструктивний діалог", – прокоментував Єрмак.

Політик додав, що раніше такі контакти не вдавалися. А нині змінилася позиція Угорщини.

Новини за темою: Європарламент хоче оголосити недовіру Єврокомісії через розмороження 10 млрд євро для Угорщини, – Ауштрявічюс

Перед цим Зеленський та Орбан коротко перетнулися в Аргентині під час візиту на церемонію інавгурації новообраного президента.

Орбан тоді сказав, що прийняв запрошення Зеленського поговорити про питання двосторонніх відносин, але з умовою, що міністри закордонних справ підготують зустріч.

Читайте також:
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ