USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Україна відкриє повітряний простір одразу після завершення воєнних дій, - Украерорух

Йдеться про повернення до звичних маршрутів літаків
літак МАУ
Джерело: відкриті джерела

Повітряний простір над Україною буде відкритий одразу після завершення воєнних дій. Про це повідомляє "Украерорух".

У повідомленні йдеться, що держава готується до відкриття свого повітряного простору.

"Незважаючи на обставини форс-мажору, викликані військовою агресією Російської Федерації, Україна повноцінно готується до відновлення польотів у своєму повітряному просторі", - повідомили в Украерорусі.

Що прогнозував Євроконтроль

Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) у своєму прогнозі до 2029 року передбачав, що обмеження на польоти в повітряному просторі України, Росії, Білорусі і Молдови збережуться.

Зазначалось, що авіаційна галузь продовжує відновлюватися після пандемії коронавірусу, але ключовими чинниками, які гальмують цей процес, є російське вторгнення в Україну, обмеження внутрішніх рейсів з екологічних міркувань, нестача персоналу в аеропортах і пов’язані з цим страйки.

"Обмеження в українському, російському, білоруському і молдовському авіапросторі залишаться чинними до кінця горизонту прогнозування (2029)" – йшлося у документі.

В іншому місці документа уточнювалось, що йдеться про повернення до звичних маршрутів літаків.

Новини за темою: Китай вперше звинуватив США у польотах повітряних куль над своєю територією: Що відбувається

Серед ключових чинників того, як російське вторгнення в Україну впливає на цивільну авіацію, Євроконтроль називав загальне погіршення економічної ситуації, зокрема, пониження прогнозів зростання ВВП через розриви ланцюгів постачання енергоносіїв, високу інфляцію і падіння загального рівня довіри.

Чому Євроконтроль давав такий невтішний прогноз

В Украерорусі зазначили, що опублікований прогноз Євроконтролю базується на поточній ситуації в авіаційній галузі та конфігурації маршрутів, а саме: закриття повітряного простору України для цивільних польотів через воєнні дії, суттєві обмеження польотів у повітряному просторі Молдови (також з міркувань безпеки), Росії та Білорусі (санкційні заборони), суттєве зменшення польотів у Польщі, Балтійських, Скандинавських країнах, та відповідне збільшення інтенсивності польотів у південно-східній частині Європи (з метою обльоту закритих зон) і т.д.

Ці фактори вважаються такими, що діятимуть до кінця горизонту планування, тобто до 2029 року, - через відсутність на сьогодні інших підтверджених вхідних даних для прогнозування.

"Проте що важливо розуміти - Євроконтроль не генерує та не використовує воєнні прогнози/аналітику/припущення для створення своїх прогнозів. Вказані розрахунки також не містять інших факторів невизначеності, як зокрема: непрогнозовану економічну турбулентність, ескалацію геополітичної напруженості, інші непередбачувані події, які можуть мати негативний вплив на розвиток авіації", - наголосили в організації.

В Украерорусі додали, що, з огляду на факт існуючої військової агресії РФ на території України, фахівці Євроконтролю на основі цих актуальних вхідних даних зробили припущення до кінця горизонту планування - тобто до 2029 року. Після появи нових об’єктивних факторів, як то завершення війни та переформатування мережі маршрутів, прогноз Євроконтролю буде оновлено з використанням нових даних.

Раніше 

Україна повністю закрила свій повітряний простір для цивільних літаків 24 лютого. Незабаром країни ЄС та США закрили своє небо для російських літаків. Росія пізніше вжила заходів у відповідь.

Читайте також:
Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування
В Україні створили спеціальну структуру для інтеграції літаків F-16 В Україні створили спеціальну структуру для інтеграції літаків F-16
Норвегія перехопила шість бомбардувальників та винищувачів з Росії, - повітряне командування НАТО Норвегія перехопила шість бомбардувальників та винищувачів з Росії, - повітряне командування НАТО
Початок навчання українських пілотів на F-16 у Румунії: Ігнат роз’яснив (оновлено) Початок навчання українських пілотів на F-16 у Румунії: Ігнат роз’яснив (оновлено)