USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Китай вперше звинуватив США у польотах повітряних куль над своєю територією: Що відбувається

Загалом у Пекіні заявили про більш ніж 10 зафіксованих куль
аеростат
Джерело: Reuters

Представник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбін сказав, що від початку 2022 року американські повітряні кулі незаконно пролітали над КНР більше ніж 10 разів, пише Bloomberg.

"Це не рідкість, коли повітряні кулі США незаконно проникають у повітряний простір іншої країни", – заявив Ван журналістам на брифінгу в Пекіні.

"США повинні замислитися та змінити свою хибну практику. Ми залишаємо за собою право вживати необхідних заходів для ліквідації відповідних інцидентів", – додав він.

Таким чином, Китай вперше звинуватив Сполучені Штати у польотах повітряних куль над своєю територією після того, як американські військові збили китайський аеростат над Атлантичним океаном.

Що сталося вчора

Американська армія збила черговий невпізнаний літальний обʼєкт у повітряному просторі США. Його виявили та знищили над озером Гурон на кордоні з Канадою.

Військові досі не змогли визначити, що це за об'єкти, як вони тримаються у повітрі та звідки вони летять.

"Ми не просто так називаємо їх об'єктами, а не повітряними кулями", – додавши, що не виключає інопланетян чи будь-якого іншого пояснення. 

Інший представник Пентагону на умовах анонімності згодом заявив, що військові не бачили жодних доказів того, що ці об'єкти були позаземними.

Що було раніше

На початку лютого американський винищувач F-22 збив те, що уряд Сполучених Штатів назвав "китайським розвідувальним аеростатом". Помітили його біля узбережжя Південної Кароліни після недільного польоту над США та деякими частинами Канади. Уряд Китаю заявив, що це було цивільне дослідницьке судно.

Зараз відомо вже про чотири схожі випадки.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
Листопад 2023 року став шостим місяцем поспіль, у якому встановлено тепловий рекорд Листопад 2023 року став шостим місяцем поспіль, у якому встановлено тепловий рекорд
Грип, ГРВІ та COVID-19 - скільки українців перехворіли у поточному епідсезоні Грип, ГРВІ та COVID-19 - скільки українців перехворіли у поточному епідсезоні
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна