USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Німеччина намагається зробити свій ринок праці доступнішим для українців: Роботодавці послаблять низку вимог

Зокрема, уряд країни закликав компанії пом’якшити вимоги щодо володіння німецькою мовою
українські біженці

Українські біженці

Джерело: відкриті джерела

Уряд Німеччини запропонував кроки для прискорення інтеграції українських біженців на свій ринок праці. Зокрема, закликав компанії пом’якшити вимоги щодо володіння німецькою мовою та запропонувати додаткове навчання. Про це передає Reuters.

"Уряд сподівається заручитися підтримкою компаній, агентств з працевлаштування та асоціацій, які взяли на себе добровільні зобов'язання, і призначив спеціального представника Федерального агентства з працевлаштування Даніеля Терценбаха для зв'язку з ними", – йдеться у повідомленні.

Автори також зауважують, що європейські країни не повною мірою скористалися можливістю заповнити дефіцит робочої сили, спричинений прибуттям українських біженців з минулого року, незважаючи на те, що багато з тих, хто тікає від війни, мають високу освіту або вкрай необхідні навички.

"Німецька економіка терміново потребує робочої сили та кваліфікованих працівників. Робота також веде до інтеграції", – заявив міністр праці Губертус Гайль.

За даними Федерального агентства зайнятості, рівень зайнятості українців у Німеччині наразі становить 19%.

"Але цього недостатньо", – уточнив Гайль.

Своєю чергою Терценбах сказав, що хоче встановити, які муніципалітети мають найбільше дитячих садків, щоб цілеспрямовано залучати матерів до роботи.

Автори зазначають, що німецький уряд запропонував також нові кроки, спрямовані на надання допомоги, зокрема, десяткам тисяч українських біженців, які закінчили або збираються закінчити інтеграційні курси.

"Очікується, що після закінчення таких курсів біженці шукатимуть роботу, інакше вони ризикують втратити державну допомогу. Центри зайнятості покликані допомогти знайти потрібних працівників з відповідною кваліфікацією", – резюмують у виданні.

У Reuters нагадали, що з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року понад мільйон людей з України шукали захисту в Німеччині.

"Згідно з даними уряду, у липні в Німеччині було близько 196 600 працюючих громадян України, з яких 154 600 були працевлаштовані за умови сплати соціальних внесків, а 42 000 – малооплачувані або працювали неповний робочий день", – додали у виданні.

Також зазначається, що станом на вересень у Німеччині було 205 970 безробітних українців.

Новини за темою: Євросоюз погодив продовження тимчасового захисту для українських біженців до 2025 року

Раніше ми писали, що близько 6 млн українців досі перебувають за кордоном через повномасштабне російське вторгнення. Залишитись там назовсім можуть від 1,3 млн до 3,3 млн. Переважна більшість біженців – це жінки (найбільшою є частка жінок у віці 35–49 років – 18%) та діти.

Також ішлося про те, що, згідно з даними Європейської служби статистики, станом на травень 2023 року, найбільша частка українських біженців перебувала в Німеччині (27%) та Польщі (24%).

Згодом же з’явилася інформація, що за останні місяці кількість українських біженців, які покидають Польщу і прямують до Німеччини, значно збільшилася.

Серед основних факторів – наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати. 

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?