USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90

Не Sea Baby єдиним: У СБУ розповіли, що використовують для спецоперацій у Чорному морі морський дрон "Мамай"

Наразі "Мамай" є найшвидшим об’єктом у Чорному морі
Морський дрон
Морський дрон "Мамай"
Джерело: ТСН

Служба безпеки України використовує для спецоперацій у Чорному морі не лише морський дрон Sea Baby. Відомство має на озброєнні ще один під назвою "Мамай". Про це йдеться у сюжеті ТСН.  

Зазначається, що про існування морського дрона СБУ "Мамай" досі не знало жодне масмедіа у світі. Станом на сьогодні "Мамай" є найшвидшим об’єктом у Чорному морі і може розганятися до 110 км/год.

Також у матеріалі ідеться про те, що морський дрон Sea Baby 17 липня уразив Кримський міст та інші ворожі об’єкти.

За словами голови Служби безпеки України Василя Малюка, це була задача президента Володимира Зеленського – перерізати логістичну артерію ворога.

"Підкреслюю, це цілком законна для нас ціль. Відповідно до норм Женевської конвенції, інших норм міжнародного права, чинного законодавства, звичаїв і традицій ведення війни, це – цілком законна ціль. Це незаконна побудова по суті на території України", – наголосив він.

Зазначається, що Sea Baby – це не лише дрон-камікадзе, а й модульна платформа, на яку монтуються різні види дистанційно керованого озброєння.

"Це не просто морський дрон, це багатоцільова платформа, яка сьогодні дуже й дуже успішно використовується, і не тільки по відношенню до Кримського мосту", – уточнив Малюк.

За його словами, виробництво знаходиться на території України на одному з підземних заводів.

Раніше ми повідомляли, що нестачу артилерійських снарядів у ЗСУ покриватимуть FPV дронами. Зазначалося, що йдеться не про повну заміну артилерії, а лише про зняття з неї тягаря основної вогневої сили.

Читайте також:
В полтавських школах дітей навчатимуть керувати дронами В полтавських школах дітей навчатимуть керувати дронами
З початку року українські виробники виготовили близько 200 тисяч FPV дронів, – Мінстратегпром З початку року українські виробники виготовили близько 200 тисяч FPV дронів, – Мінстратегпром
Війна 2024 року відрізняється від війни 2022-го кількістю дронів від окупантів – їх значно більше, – командир роти ОШБр Війна 2024 року відрізняється від війни 2022-го кількістю дронів від окупантів – їх значно більше, – командир роти ОШБр "Лють"
Стріляли та вигукували окупаційні гасла: На Київщині викрили юних фанатів Кадирова Стріляли та вигукували окупаційні гасла: На Київщині викрили юних фанатів Кадирова