USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

НАЗК відновило державне фінансування партії "Голос"

Раніше Нацагентство встановило, що "Голос" вніс недостовірні відомості про витрати держкоштів на користь низки фізичних осіб-підприємців
Голос
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відновило державне фінансування статутної діяльності політичної партії "Голос" після надання політсилою виправленого звіту. Про це інформує пресслужба НАЗК.

"Національне агентство України з питань запобігання корупції на виконання частини 3 статті 17-7 закону "Про політичні партії в Україні" відновило державне фінансування статутної діяльності політичної партії "Голос"... Стаття 17-7 закону зобов’язує НАЗК після отримання уточнюючого звіту розглянути питання про відновлення державного фінансування... За відсутності обставин, які б свідчили про повноваження подальшого зупинення фінансування, Національне агентство прийняло рішення про відновлення фінансування "Голосу", адже партія усунула причини, які зумовили зупинення державного фінансування її статутної діяльності", – йдеться в повідомленні.

У Нацагентстві нагадали про порушення, раніше встановлене за результатами аналізу звіту партії про майно, доходи та зобов'язання фінансового характеру за ІІ квартал 2020 року, про що склало відповідний висновок від 21 грудня 2020 року. Йшлося про відображення недостовірних відомостей про витрати коштів на користь низки фізичних осіб-підприємців на загальну суму 1 млн 328 тис. 280 гривень. Виконання послуг цими контрагентами не було підтверджено належним чином документально.

Обов'язок політсил подавати звіти було призупинено більше ніж на три роки через обмеження, пов'язані з епідемією COVID-19, а повноваження НАЗК перевіряти їх – після запровадження воєнного стану. Після її відновлення партія "Голос" 28 грудня 2023 року подала до Нацагентства уточнений звіт для розгляду питання про повернення держфінансування.

Разом зі звітом партія також надала первинні документи, зокрема додаткові угоди з контрагентами від 21 грудня 2021 року. В межах угод сторони погодили вважати послуги вартістю 1 млн 328 тис. 280 гривень не наданими. Відповідні кошти мають бути повернуті на рахунок партії до 21 грудня 2024 року.

"До початку 2020 року практика перевірки звітів політичних партій, які отримують державне фінансування, не встановлювала підстав для зупинення державного фінансування. Після перезавантаження НАЗК у 2020 році через виявлені порушення у звітах Національне агентство зупиняло фінансування двох політичних партій – ВО "Батьківщина" та "Голос", а у 2021 році – фінансування партії "Слуга народу", яка добровільно подала звіт до НАЗК. При цьому після усунення цими партіями порушень НАЗК відновило їх фінансування", – додали в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Передісторія

Після рішення НАЗК про зупинення державного фінансування у 2020 році партія "Голос" подала позов до суду, зокрема про визнання його протиправним.

Справа дійшла до Верховного суду, який підтримав доводи Нацагентства і скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій у частині скасування наказу про зупинення держфінансування політсили. Верховний суд направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції та констатував, що НАЗК має повноваження здійснювати перевірку всього пакета документів, що належить до звіту політичної партії, і що така перевірка має законодавче підґрунтя та легітимну мету.

18 жовтня 2022 року суд першої інстанції взагалі закрив провадження на підставі клопотання самої партії.

Читайте також:
Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт
Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт
Рада підтримала за основу законопроєкт про боротьбу з call-центрами Рада підтримала за основу законопроєкт про боротьбу з call-центрами
Нардепи мають намір декриміналізувати крадіжки вартістю до 4552 гривень Нардепи мають намір декриміналізувати крадіжки вартістю до 4552 гривень