USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Голландські компанії через Туреччину можуть обходити санкції ЄС проти Росії, – ЗМІ

Експорт продукції з Нідерландів до Туреччини значно зріс за останні два роки
санкції
Джерело: відкриті джерела

Голландські компанії, ймовірно, обходять санкції Євросоюзу проти Росії, використовуючи Туреччину. Експорт у цю країну з Нідерландів значно зріс за останні два роки, пише Nu.nl.

Після вторгнення Росії в Україну продаж таких товарів, як вантажівки і калькулятори, в Росію заборонено. Але голландські компанії, судячи з усього, як і раніше, постачають товари Росії через Туреччину.

У першому кварталі 2023 року Нідерланди експортували до Туреччини санкційної продукції на суму 869 мільйонів євро. За даними статистичного агентства CBS, це на 91 відсоток більше, ніж двома роками раніше.

Усе вказує на те, що голландські компанії масштабно обходять санкції проти Росії.

Експорт голландської продукції до Казахстану, Білорусі, Вірменії, Киргизстану та Узбекистану також зріс у другому кварталі 2023 року. Він збільшився на 75 відсотків порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

Наприклад, до Росії не можна експортувати касові апарати, калькулятори та текстові процесори. У другому кварталі 2023 року кожна десята голландська офісна техніка вирушила до Туреччини. Це означає, що другим напрямком експорту є вже не Росія, а Туреччина.

Експорт великогабаритних автомобілів до Росії приніс у другому кварталі 2021 року Нідерландам 11 мільйонів євро. З іншого боку, вантажівки та автобуси були експортовані до Туреччини у першому кварталі цього року. Цей експорт склав 77 мільйонів євро.

Раніше ми писали, що підрядники підприємств, які виготовляють найнебезпечнішу з керованих російських ракет "Кинджал", досі уникають західних санкцій і отримують необхідні для роботи товари з Європи. 
Читайте також:
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
ЄС посилить перевірки імпорту зерна з України через протести на кордоні ЄС посилить перевірки імпорту зерна з України через протести на кордоні
Нідерланди оголосили про новий пакет військової допомоги Україні Нідерланди оголосили про новий пакет військової допомоги Україні
Україна та Нідерланди підписали угоду про гарантії безпеки Україна та Нідерланди підписали угоду про гарантії безпеки