USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

На Буковині та Прикарпатті посилюють охорону кордону: Ухилянти можуть маскуватись під туристів

Ухилянти намагаються незаконно перетнути кордон під наміром відвідати Говерлу чи інші туристичні місця
прикордонник
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Прикордонники посилюють заходи з охорони кордону, зокрема на гірських ділянках та у популярних туристичних районах Чернівецької та Івано-Франківської областей. Про це повідомив пресофіцер Чернівецького прикордонного загону Костянтин Ліснік, передає ACC.

Зазначається, що це пов'язано з тим, що багато правопорушників маскуються під туристів і під наміром відвідати Говерлу чи інші туристичні місця намагаються незаконно перетнути кордон.

Лише ділянка кордону, за яку відповідають прикордонники Чернівецького загону в Івано-Франківській області, неподалік має три залізничні станції – Ворохта, Татарів і Вороненка, де раніше ніколи людям не зустрічалися прикордонники. Але сьогодні туди щоденно прибуває чимало пасажирських потягів з різних регіонів України.

"Тому ми посилено контролюємо ці ділянки. Для багатьох туристів поява прикордонників на цих станціях стала певною новиною, люди не зовсім адекватно сприймають появу прикордонників та їхню роботу", – каже Лісник.

Тепер прикордонники перевіряють документи й транспорт громадян, підстави перебування людини у прикордонних районах, а у разі відсутності документів, прикордонники можуть звернутися до відповідних реєстрів. 

Ухилянти також тікають через Тису

Нагадаємо, що досить популярним в Україні способом ухилення від мобілізації є перетнути кордон через річку Тису. 

Проте Тиса – це досить підступна річка. Вона має стрімку течію, там є і коріння дерев, і місця, куди може затягувати течія.

За перепливання Тиси чоловіки можуть платити від 2,5 до 5 тисяч доларів США. Однак провідники ніколи не повідомляють ухилянтам про ризики.

За даними ДПСУ, в Україні офіційно зафіксовано понад 30 смертельних випадків внаслідок незаконного перетину кордону.

Читайте також:
Чоловіків з посвідкою на постійне проживання в інших країнах не випускають з України Чоловіків з посвідкою на постійне проживання в інших країнах не випускають з України
Кабмін продовжив роботу ДП Кабмін продовжив роботу ДП "Документ" за кордоном
Україна мінує берег Тиси: ЦПД розвінчав фейки Кремля Україна мінує берег Тиси: ЦПД розвінчав фейки Кремля
Польські фермери знову блокуватимуть кордон з Україною Польські фермери знову блокуватимуть кордон з Україною