USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Віталій Кропачов: Ми сплатили в бюджет мільярди гривень під час війни, а нам інкримінують несплату 75 млн гривень? Абсурд!

Бізнесмен зазначає, що з 2018 року підприємство "Краснолиманське" – четверте в Донецькій області з оплати податків
Кропачов_4
Джерело: UWN

Бізнесмен Віталій Кропачов, якого ДБР звинувачує у нібито несплаті податків, називає справу проти себе абсурдною. Бо ж насправді підприємство всі податки сплачує і з 2018 року займає четверту сходинку серед підприємств Донецької області по сплаті податків. Такі факти бізнесмен навів під час судового засідання, трансляцію якого вів телеканал ТАК TV.

"Я ще раз кажу: на сьогодні немає ніяких груп, вигадок, недоплат. Є проста історія, всі підприємства заблокували, люди не можуть отримувати заробітну плату, не можуть продавати вугілля, керівники підприємств перебувають у в'язниці. Як провести перевірку? Як бухгалтер має дати свої пояснення? Як директор має дати свої пояснення? Ніхто ніколи не ховався ні від чого. З 2018 року підприємство "Краснолиманське" – четверте в Донецькій області з оплати податків. Перед нами підприємства, що входять у великі холдинги, з якими ми теж працюємо. Але ми були четверті. Цього року ми навіть у війну виплатили ще більше податків. Нам розповідають, що ми не виплатили 75 мільйонів гривень. Це абсурд. Ось це театр абсурду, який зараз призвів до того, що підприємства на межі зупинки: не можуть купити ліс, не можуть нічого, просто треба зупинити. Навіщо? Незрозуміло", – говорить Кропачов.

Й додає, що нині відбувається тиск на бізнес.

"Це простий тиск на бізнес, який сьогодні розвалено. Якщо сьогодні у нас є рішення суду, за яким нам винні ПДВ, а нам говорять про те, що ми комусь щось не заплатили. Тобто це ось просто системне віджимання бізнесу і замовлення – ні більше ні менше", – наголошує він. 

Щодо діяльності самого ТОВ "Краснолиманське", то Кропачов зазначає, що до початку тиску на бізнес шахта "Краснолиманська" видобувала більше, ніж всі вугільні підприємства України, "які отримують 2 мільярди гривень дотації і мають 5 мільярдів гривень заборгованості до бюджету з ПДВ".

"А ДП "Краснолиманська" бере нуль. Тобто ДП "Краснолиманська" повністю забезпечується роботою і фінансами за рахунок ТОВ "Краснолиманське", яке 100% покриває всі їхні витрати. Тому говорити про те, що хтось щось довів (до банкрутства, – ред.), – це абсурд. Нехай подивляться просто всі показники і всі бюджетні гроші, які йдуть", – додав він.

Справа Кропачова

ДБР звинувачує бізнесмена у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень. Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Втім, 18 травня Печерський районний суд міста Києва відправив Кропачова під варту на 60 діб без права внесення застави. 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснює, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Віталій Кропачов

Віталій Кропачов є власником ТОВ "Краснолиманське" з 2017 року, відколи воно стало одним з найбільш успішних вугільних підприємств України.

Також Кропачов має активи у медійній сфері.

У грудні 2021 року придбав компанію "Ера продакшн". Компанія у березні 2022 року надала свої потужності для забезпечення цифрової трансляції "Єдиного телемарафону" після ракетної атаки Росії на телевежу у Києві.

Кропачов є власником медіапроєкту Ukraine World News, куди зокрема входить телеканал "ТАК TV".

Влітку 2022 року організував табір під Переяславом для вимушених переселенців з Донбасу. Там у комфортних умовах проживають 150 людей, які втратили житло через війну. Також бізнесмен допомагає дітям, які постраждали через російську агресію.

Кропачов неодноразово виступав за створення комфортних умов для повернення додому українців, які були змушені переселитися до Європи. Зокрема, у березні 2023 року у Київській області було запущено пілотний проєкт із забезпечення переселенців житлом та роботою.

Читайте також:
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать
Кропачов: Ми залучили американську компанію, щоб в США побачили фальсифікацію справи прокуратурою Кропачов: Ми залучили американську компанію, щоб в США побачили фальсифікацію справи прокуратурою
Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави