USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Жодної контрабанди зброї за кордон України не зафіксовано, – МВС

Міністерство разом із партнерами напрацьовує спільний план дій запобігання і протидії незаконному обігу зброї
зброя_1

Фото ілюстративне

Джерело: Нацполіція

Поки не зафіксовано жодного випадку контрабанди зброї за межі України. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко у Facebook.

"На сьогодні не зафіксовано жодного випадку контрабанди зброї за межі України. Разом з тим маємо враховувати такі ризики", – йдеться в дописі.

Крім того, Паліченко зазначила, що Міністерство внутрішніх справ планує продовжувати співпрацю й обмін інформацією щодо цього з агенціями ЄС та країнами – членами Євросоюзу.

"Наразі з партнерами напрацьовуємо спільний план дій запобігання і протидії незаконному обігу зброї, який має посилити підрозділи системи МВС реагувати на такі ризики, – додала вона. 

Сторони під час зустрічі обговорили і питання адаптації українського законодавства й до вимог Європейського Союзу.

Скільки зброї може бути в українців?

За даними Міністерства внутрішніх справ, на руках у громадян України наразі може бути від 1 до 5 мільйонів одиниць зброї. За попередніми підрахунками, після війни може бути два-три мільйони.

Єдиний реєстр зброї

У червні 2023 року в Україні повноцінно запрацював Єдиний реєстр зброї.

Основними перевагами впровадження ЄРЗ є те, що громадяни зможуть легко отримувати інформацію про свою зареєстровану зброю. Окрім того, завдяки діджиталізації послуг у сфері обігу зброї процедура отримання дозволів буде спрощена.

Єдиний реєстр зброї передбачає також створення електронних кабінетів. Тож українці зможуть отримати послугу, не виходячи з дому, без відвідування органу Нацполіції, шляхом подачі документів через "Єдине вікно громадянина" або у магазині з продажу зброї.

Читайте також:
Міноборони Німеччини просить уряд виділити ще 3,8 млрд євро для допомоги Україні, - Bild Міноборони Німеччини просить уряд виділити ще 3,8 млрд євро для допомоги Україні, - Bild
"Коли ми говоримо "Харків" - це, передусім, буде далекобійна зброя", - Зеленський
Швейцарія пом'якшить правила експорту зброї, однак України це не стосується Швейцарія пом'якшить правила експорту зброї, однак України це не стосується
США збільшать виробництво бомб для ураження підземних ядерних об'єктів, – Bloomberg США збільшать виробництво бомб для ураження підземних ядерних об'єктів, – Bloomberg