USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, – Клименко

Міністр внутрішніх справ зазначив, що це не короткоствольна зброя, а автоматична, також гранати, міни й інша більш серйозна зброя
Ігор Клименко
Ігор Клименко
Джерело: МВС

На руках у громадян України наразі може бути від 1 до 5 мільйонів одиниць зброї. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

"Від мільйона до п’яти мільйонів одиниць трофейної зброї може бути зараз на руках в українців. Після війни буде два-три мільйони, я думаю, як мінімум одиниць вогнепальної зброї. І я хочу сказати, що це не короткоствольна зброя. Це автоматична зброя, це гранати, це міни й більш серйозна зброя, яка є на руках у наших громадян, і ще буде на руках у наших громадян", – сказав Клименко.

Він наголосив, МВС працює над недопущенням перевезення цієї зброї через кордон із ЄС.

"Наразі жодна одиниця через кордон не переїхала і не пронеслась. Це робота прикордонної служби, а також робота блокпостів поліцейських, Нацгвардійців, зокрема, й спільно із ЗСУ в районах бойових дій, які перевіряють автомобільний транспорт. Це і профілактична робота, ми виявляємо схрони, це оперативні заходи – виявляємо, хто хоче продати зброю…", – уточнив Клименко.

Міністр також нагадав, що Верховна Рада України в першому читанні вже прийняла закон про так звану трофейну зброю. Він передбачає, що протягом 90 днів після закінчення режиму воєнного стану, ця зброя має бути здана до органів Національної поліції. А зараз, під час війни, коли закон набере чинності, кожен хто має на руках таку зброю, має зареєструвати її в органах поліції.

Раніше ми повідомляли, що Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про право громадян на цивільну вогнепальну зброю. Відповідний законопроєкт підтримали 300 нардепів.

Читайте також:
Блінкен закликає президента США зняти обмеження на застосування американської зброї на території Росії, – ЗМІ Блінкен закликає президента США зняти обмеження на застосування американської зброї на території Росії, – ЗМІ
Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова
Вимкнення  світла та неспівпадіння графіків: Як не стати заручником своїх емоцій? Вимкнення світла та неспівпадіння графіків: Як не стати заручником своїх емоцій?
У Німеччині з ножем напали на 15-річного українця: Хлопця госпіталізували, а нападника – шукають У Німеччині з ножем напали на 15-річного українця: Хлопця госпіталізували, а нападника – шукають