USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Москва готує судовий позов, щоб завадити передачі Україні заморожених активів РФ, - Bloomberg

Російські чиновники впевнені, що розгляд справи в суді запобіжить будь-якому переказу коштів в Україну
Кремль Росія Москва

Кремль

Джерело: відкриті джерела

Москва близька до укладення угоди з міжнародними юридичними фірмами, які повинні перешкодити планам Заходу передати Україні заморожені активи РФ. Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела в Росії.

"Чиновники в Москві, які вивчають можливість конфіскації коштів, дійшли висновку, що такий результат малоймовірний... Банк Росії зараз близький до укладення угоди з міжнародними юридичними фірмами про представлення інтересів країни в разі судового розгляду", - йдеться в повідомленні.

За словами джерел, влада також замовляла експертні висновки, що аналізують відповідне зарубіжне законодавство і прецеденти в інших країнах.

Росія почала "ворушитися" в ситуації після того, як США та їхні союзники посилили дискусії щодо долі активів, які були заморожені одразу після вторгнення РФ в Україну.

У відповідь на це Білий дім тепер підтримує закон, який дозволить конфіскувати деякі російські активи.

Наразі адміністрація президента Джо Байдена хоче скоординувати цей крок із союзниками по "Великій сімці", особливо в Європі, де зберігається близько двох третин заморожених російських коштів і де неохоче підтримують конфіскацію російських коштів.

Як пише Bloomberg, російські чиновники впевнені, що розгляд справи в суді завадить будь-якому переказу коштів в Україну, навіть якщо Росія не зможе перехопити контроль над грошима.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена підтримує законопроєкт, який дозволить їй конфіскувати частину з 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, щоб спрямувати їх на відновлення України.

Станом на зараз у Європі заморожено близько 300 мільярдів доларів, що належать центральному банку Росії. З них більша частина – 180 мільярдів євро, за даними бельгійського уряду, зберігається у найбільшому у світі депозитарії цінних паперів – компанії Euroclear.

В Офісі президента вважають, що отримання доходу від заморожених активів РФ могло б приносити Україні щорічно до 15 млрд доларів. 

Читайте також:
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт
Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї
Атакували виробника HIMARS і аеропорти США: У РФ розпустили хакерську групу KillNet Атакували виробника HIMARS і аеропорти США: У РФ розпустили хакерську групу KillNet
Шмигаль розповів, чи продовжить Україна транзит російського газу до ЄС Шмигаль розповів, чи продовжить Україна транзит російського газу до ЄС