USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Мінфін не знає, де брати гроші на продовження мобілізації

Україна виснажила внутрішній потенціал для фінансування військових потреб
Сергій Марченко
Міністр фінансів України Сергій Марченко
Джерело: відкриті джерела

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що його відомство очікує пропозицій від Міноборони та Генерального штабу щодо покриття витрат на додаткову мобілізацію. Про це він сказав у YouTube-проєкті Business Breakfeast.

"Я б дав можливість Генштабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні та запропонувати рішення, як бачать оптимізацію видатків. Тому що я вже декілька разів вказував, що ми виснажили наш внутрішній потенціал для фінансування військових потреб і штучно, умовно кажучи, збільшити суму – не вийде так", – пояснив Марченко.

Глава Мінфіну зазначив, що його відомство очікує на інформацію щодо масштабів мобілізації та термінів, а також необхідних витрат.

Він вважає, що озвучені раніше обсяги фінансування в 500 млрд гривень у випадку призову 500 тисяч осіб є доволі коректними.

Водночас Марченко наголосив, що є багато факторів, які впливають на ці розрахунки, зокрема це терміни мобілізації та демобілізації, а також забезпечення підрозділів.

"Ми не виключаємо, що нам доведеться шукати додаткові внутрішні джерела фінансування", – додав міністр.

Законопроєкт про мобілізацію

Новий законопроєкт про мобілізацію та військовий облік зареєстрували у Верховній Раді пізно ввечері 25 грудня. Тепер його мають розглянути в комітетах, а потім проголосувати у двох читаннях. Детальніше ми розписали тут.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний дав пресконференцію, на якій роз’яснив законопроєкт.

Адвокатка в ефірі UWN зазначила, що новий законопроєкт передбачає порушення конституційних прав громадян України.

Forbes із посиланням на одного з депутатів зі "Слуги народу" повідомив, що документ ще можуть відправити на доопрацювання.

Читайте також:
Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
Поліцейські, міністри і судді. У Раді розповіли, хто зможе отримати бронювання під час мобілізації Поліцейські, міністри і судді. У Раді розповіли, хто зможе отримати бронювання під час мобілізації
ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський