USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Міненерго прояснило ситуацію щодо відключень електроенергії з 1 жовтня

У відомстві запевнили, що профільні галузі посилено готуються до опалювального сезону
Світло

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

На сьогодні Міненерго не планує відключати побутових споживачів від електроенергії під час усього осінньо-зимового періоду. Про це йдеться у заяві відомства.

Там наголосили: інформація, що була розповсюджена у деяких ЗМІ щодо застосування в Україні графіків відключень електроенергії з 1 жовтня 2023 року, не відповідає дійсності.

"Наразі електроенергетична, вугільна, нафтогазова галузі посилено готуються до нового опалювального сезону. В Україні триває наймасштабніша за всі часи незалежності ремонтна кампанія на об’єктах енергетики. Завдяки цим зусиллям енергосистема повною мірою буде готова до проходження опалювального сезону без відключень електроенергії та відповідно обмежень споживачів", – йдеться у заяві.

Новини за темою: Чи готуватися українцям до блекауту: Галущенко розповів подробиці щодо роботи енергосектора взимку

У Міненерго зазначили, що електроенергії, виробленої українськими електростанціями, наразі достатньо для забезпечення потреб споживачів. У денні години спостерігається профіцит потужностей.

А тому застосування відключень з 1 жовтня у будь-якому з регіонів країни не планується.

Однак відключення споживачів можливі у випадку пошкодження енергетичної інфраструктури ворогом під час обстрілів, як це відбувалося минулого опалювального сезону.

Новини за темою: В Україні запустили ще один енергоблок на АЕС після ремонту

"Враховуючи, що торік у деяких регіонах виникали ситуації із несправедливим розподілом електроенергії між споживачами, операторами системи розподілу були розроблені та заздалегідь опубліковані графіки можливих відключень, які можуть бути застосовані виключно у разі обстрілів та пошкодження енергетичного обладнання", – повідомили у відомстві.

На сьогодні жодних відключень побутових споживачів під час усього осінньо-зимового періоду не передбачається.

Читайте також:
Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла
Графіки відключень будуть більшими, а ситуація в енергосистемі – важчою, – Кудрицький Графіки відключень будуть більшими, а ситуація в енергосистемі – важчою, – Кудрицький
Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби
Ситуація зі світлом відчутно погіршиться наступного тижня, – Ситуація зі світлом відчутно погіршиться наступного тижня, – "Укренерго"