USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Китай таємно надсилає до Росії військове обладнання, – Politico

Об'єми китайського експорту товарів подвійного призначення до РФ під час війни підтверджується даними митниці
китай обладняння для рф
Джерело: Politico

Китай продовжує поставляти Росії нелетальне, але корисне у військовому сенсі обладнання, що матиме істотний вплив на хід російсько-української війни, повідомляє Politico.

Пекін за 17 місяців війни постачав, зокрема, бронежилети, тепловізійні оптичні приціли та дрони для окупантів. Разом з тим імпорт України різко скоротився.

Про яке обладнання йдеться 

Тільки у 2023 році Росія імпортувала китайських БПЛА на понад 100 мільйонів доларів – у 30 разів більше, ніж Україна. На 69% збільшився російський імпорт китайської кераміки – компонент, який використовують у бронежилетах, в той час як експорт в Україну скоротився на 61%.

Серед китайських компаній, помічених в поставках росіянам спорядження, є Shanghai H Win. Щоправда, адміністрація не змогла журналістам виразно пояснити, як сталося, що їхні товари опинилися у росіян.

Журналісти вивчили її документи і прийшли до висновків, що закупівлі сотні тисяч бронежилетів і касок проводила російська фірма-"одноденка" "Сільва", зареєстрована в Сибіру. Крім того, у закупівлях у Shanghai H Win тепловізорів на 11 мільйонів доларів брала участь компанія "Ріка".

Новини за темою: ЄС вчергове продовжив санкції проти РФ за вторгнення в Україну

"Легіттелеком" з Москви фігурувала у закупівлі 100 тисяч касок і стільки ж форми у Deekon Shanghai, а ростовська "Позитрон", заснована тільки в березні 2021 року, в листопаді і грудні 2022-го імпортувала "шоломи для страйкболу", "різну кераміку" та інші товари (в тому числі дрони DJI Mavic 2 Enterprise Advanced і Mini 2) на суму понад 60 мільйонів доларів від китайської фірми Beijing KRNatural.

Крім того, нагадують автори матеріалу, через Китай йде потік технологій, які можуть включати в себе компоненти, вироблені на Заході, що можуть мати пряме військове застосування. Дослідники Київської школи економіки виявили, що понад 60% імпортних найважливіших компонентів російської зброї, знайденої на полі бою, були вироблені американськими компаніями.

Новини за темою: Зеленський затвердив нові санкції РНБО. Хто є у списку

Експерти погоджуються, що реакцію європейської громадськості у вигляді вторинних санкцій проти пособників війни можуть викликати хіба що прямі поставки зброї та військової техніки.

Раніше 

Китайська державна компанія Poly Technologies у 2022 році щонайменше двічі здійснювала постачання в Росію великих партій бездимного пороху для виробництва патронів.

Барнаульський патронний завод у РФ отримав із Китаю порох, якого достатньо для виробництва щонайменше 80 млн патронів.

Постачання було здійснено державною компанією Poly Technologies, щодо якої США раніше ввели санкції за поширення ракетних технологій і надання підтримки Ірану.

Ці дані "знову порушують питання про роль Китаю в підтримці Росії, яка веде загарбницьку війну в Україні".

Читайте також:
Після так званих Після так званих "виборів" у РФ стали формувати культ Путіна, – експерт
Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі Росія вирішила змістити кордон із Литвою та Фінляндією в Балтійському морі
Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок