
Також компанії, які входить в умовну групу "Чисто", прибирали чи продовжують це робити у приміщеннях "Укрпошти", аеропорту "Бориспіль" та нині окупованого бердянського порту.
Журналісти з’ясували, що зараз компанії працюють на підстанціях "Укренерго" та в ПриватБанку на прифронтових територіях.
Апсіт ще в 1990-х займався клінінговим бізнесом. Він почав у Білорусі, а згодом розширив бізнес на ринки Росії та України. В Україні він був співвласником в компаніях групи "Чисто". Однак з 2014-го почав поступово виходити з усіх компаній.
До 2019-го в Апсіта не залишилося бізнес-активів в Україні, а керувати бізнесом продовжили його давні партнери, зокрема, дружина Олена, громадянка Кіпру.
Латвійські правоохоронці, які розслідують справу про відмивання грошей, зазначають, що в українських клінінгових компаніях досі залишаються люди Апсіта.
На рахунках, пов’язаних з компаніями російського бізнесмена, слідчі заарештували 73 мільйони євро. З них 33 мільйони євро – на рахунках, пов’язаних з фірмами українського бізнес-партнера Апсіта – Сергія Семенюка.
Латвійські слідчі вважають, що, ймовірно, український бізнес Апсіта переписали на Сергія Семенюка.
За даними ОССРП, у Росії компанії, пов’язані з сім’єю Апсіт, прибирали Кремлівський палац, а також працювали в окупованому Криму, зокрема в казармах Чорноморського флоту Міноборони Росії.
Також журналісти виявили, що у 2017 році Федеральна антимонопольна служба РФ запідозрила в картельній змові на аукціонах з обслуговування військових містечок дві групи.
Одна пов’язана з Пригожиним, а інша – з людьми з орбіти групи Апсіта. Сам бізнесмен заперечує знайомство, бізнес-стосунки та картельну змову з Пригожиним.
В "Укренерго" пообіцяли додатково перевірити свого контрагента.