USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Хімічна зброя проти України: США підтвердили використання РФ забороненої хімічної речовини хлорпікрину

Держдеп Сполучених Штатів Америки заявляє, що такі випадки непоодинокі
Хімічна зброя

Ілюстративне фото

Джерело: Мілітарний

Державний департамент Сполучених Штатів Америки підтвердив, що армія РФ застосовує проти Сил оборони України заборонену хімічну речовину хлорпікрин. Про це йдеться у повідомленні Держдепу США про запровадження нових санкцій щодо Росії.

Також там зазначається, що застосування таких хімічних речовин є непоодиноким випадком.

"Відповідно до Закону про заборону хімічної зброї, Державний департамент США визнав, що Росія застосувала хімічну речовину хлорпікрин проти українських військ у порушення Конвенції про заборону хімічної зброї. Ймовірно, це обумовлено прагненням військ РФ витіснити Збройні сили України з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою", – кажуть американські посадовці.

Тож Державний департамент Сполучених Штатів Америки наклав санкції на війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міноборони РФ, російський Науково-дослідний інститут прикладної акустики та 48-й Центральний науково-дослідний інститут російського міноборони, які займаються розробкою хімічної зброї.

Під санкції також потрапили чотири компанії, причетні до програми хімічної зброї Росії.

Новини за темою: Сенат США проголосував за заборону імпорту російського урану

Що таке хлорпікрин?

Це сльозогінний та задушливий газ, який активно застосовували під час Першої світової війни. Хлорпікринові боєприпаси у РФ офіційно вважаються знищеними.

Додамо, основу хімічної зброї складають отруйні речовини (ОР) – токсичні хімічні сполуки, що мають певні фізичні й хімічні властивості, завдяки яким можливе їхнє бойове застосування з метою ураження людей, тварин і зараження місцевості на тривалий час.

ОР у стані пари чи тонкодисперсного аерозолю заражають повітря й вражають людей через органи дихання (інгаляційна поразка).

За фізіологічною дією на організм отруйні речовини підрозділяють на нервово-паралітичної дії, шкірнонаривної, загальноотруйної, задушливої, психохімічної і подразнювальної дії.

Хімічна зброя проти України

Зауважимо, протягом березня мобільні групи угруповання сил і засобів підтримки та інші підрозділи Сил оборони зафіксували 371 випадок застосування ворогом боєприпасів з вмістом небезпечних хімічних речовин

І це на 90 випадків більше, ніж за попередній період.

Загалом Сили оборони України за період з лютого 2023 року по березень 2024 року фіксували 1 тис. 412 випадків застосувань Російською Федерацією боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами.

Читайте також:
Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
У Китаю та Росії стрімко збільшується кількість ядерної зброї У Китаю та Росії стрімко збільшується кількість ядерної зброї
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь